Põhitagamängija naasmine on Kriisa mänguaja kokku kuivatanud

-Kerr Kriisa | Foto: Siim Semiskar

Kerr Kriisa ja Kaunase Žalgirise duubelmeeskond kaotasid Leedu esiliigas võõrsil Jonovale skooriga 75:84.

Kriisa koduklubi jaoks algas mäng hästi, kui esimene veerandaeg võideti 20:13, kuid poolajani ei suudetud initsiatiivi hoida. Jonova sai mängurütmi käima ja Žalgiris kaotas poolaja punktiga 34:35. Kolmandal veerandil võõrustajate hoog ei raugenud ning Žalgirise duubli kaotusseis kasvas 11 punktini 45:56. Viimase veerandi suutis Kriisa koduklubi küll võita 30:28, kuid mäng kaotati 75:84 (20:13, 14:22, 11:21, 30:28).

Pingilt sekkunud 18-aastane Kerr Kriisa sai taaskord vähe mänguaega. Kriisa mänguajale on suurt mõju avaldanud hooaja esimeses pooles palju esindusmeeskonna juures olnud mängujuhi Rokas Jokubaitise naasmine. Põhjuseks tõenäoliselt Žalgiris II kesine koht liigatabelis. Kolme minutiga viskas eestlasest tagamängija ühe kolmese, mis ei tabanud ja tegi ühe isikliku vea.

Žalgirise parimad olid kaksikduubli teinud Rokas Jokubaitis 15 punkti ja 12 resultatiivse sööduga ning Marius Valinskas, kes viskas samuti 15 silma. Jonova parimana tegi suurepärase mängu Martynas Linkevicius, kes tõi võitjatele 20 punkti, võttis 15 lauapalli ja andis seitse resultatiivset söötu.

Kriisa koduklubil on tabelis 10 võitu ja 15 kaotust, millega ollakse 11. kohal. Žalgirise duubli järgmine liigamäng toimub homme 12. jaanuarill, kui koduväljakul kohtutakse Telšiaiga (15-9).