Psychiko ja Iraklis said Martin Paasoja ning Sten-Timmu Soku mitmekülgse mängu toel Kreekas võidulisa

-Martin Paasoja | Foto: Siim Semiskar

Kreeka korvpalli esiliigas olid laupäeval võidukad Ateena Psychiko ja Thessaloniki Iraklis. Kaotuse pidi vastu võtma Rait-Riivo Laane kodumeeskond Kosi Ippokratis.

Psychiko sai lähirivaali Apolloni üle napi 66:64 (20:16, 9:18, 27:11, 10:19) võidu. Martin Paasoja teenis mänguaega ligi 31 minutit ja viskas 10 punkti (vabavisked 1/2, kahesed 3/6, kolmesed 1/5). Tema nimele jäi ka 5 lauapalli, 2 korvisöötu, üks vaheltlõige ja 3 pallikaotust. Nikos Arsenopoulos tõi Psychikole 28 punkti, Giannis Molfetas oli Apolloni resultatiivseim 21 punktiga.

Iraklis võõrustas tabeli eelviimast Kavalad ja kätte saadi kindel 75:56 (16:14, 17:15, 23:15, 19:12) võit. Sten-Timmu Sokk viibis väljakul 26,5 minutit ja viskas 8 punkti (vabavisked 4/6, kahesed 2/2, kolmesed 0/4). Veel võttis ta 3 lauapalli, andis 7 korvisöötu, kaotas korra palli ja tegi 3 isiklikku viga. Michalis Polytarchou kerkis tiimi parimaks 16 punktiga, vastastele tõi 10 punkti Antonis Sklivas.

Ippokratis pidi koduplatsil tunnistama liiga liidri Ionikos Nikaiase 84:72 (25:23, 22:13, 15:22, 22:14) paremust. Rait-Riivo Laane mängis 31,5 minutit ja viskas selle ajaga 2 punkti (kahesed 1/3, kolmesed 0/3). Seejuures sai ta aga kätte 5 lauapalli, andis 7 korvisöötu, tegi 2 vaheltlõiget, ühe pallikaotuse ja 2 isiklikku viga. Ioannis Chatzinikolas tõi meeskonna parimana 18 punkti, võitjate eest viskas Loukas Mavrokefalidis 22 silma.

Turniiritabelis jätkab Iraklis (20-4) teisel kohal. Ippokratis (13-11) on kaheksas ning järgneb Psychiko (12-12).