fbpx
Close

Rae Kossu ajaloolise medalini aidanud Robert Lilleõis: Karud on teinud kõva töö, et teist liigat populariseerida

-Robert Lilleõis | Foto: Siim Semiskar

-Robert Lilleõis | Foto: Siim Semiskar

Rae Koss/Hansaviimistluse hooaeg Saku II liigas lõppes kolmanda koha mänguga, kus alistati Keila Korvpallikool 83:60. Seejuures oli tegemist Rae Kossu klubi ajaloo esimese medaliga meeste meistrivõistlustelt. Kohtumise järel andis Korvpall24.ee portaalile intervjuu värske pronksmedaliomanik Robert Lilleõis.

“Juba see final four oli meie jaoks selline värske töö tulemus. Suvel pihta hakates seadsime eesmärgiks siia jõudmise ja siit edasi oli kõik juba nö boonus. Tulime siia seda asja nautima ja endast maksimumi andma. Me teadsime, et esimene mäng Kadrina Karude vastu tuleb väga raske (Rae Koss kaotas 68:86 – toim.). Põhiturniiril võitsime me neid kodus kahe punktiga (71:69 – toim.), kuid siis oli neil ka paar meest puudu. Meil oleks pidanud lihtsalt kõik väga hästi õnnestuma, et seal võita ja edasi saada. Kolmas koht on meie jaoks suurepärane ja me oleme sellega väga rahul,” võttis Lilleõis kokku eduka hooaja.

Pronksikohtumise vastaseks oodati algselt Keila Korvpallikooli asemel finaalturniiri võõrustanud Hitot. “Me arvasime, et Keila jookseb Hito üle. Aga Keila pikad nagu (Martin) Meeksa – sellised, kes ei ole tagant väga teravad ja jalad maas panevad – (Edvard) Trummile sobivad. Eks see sealt hakkas tulema,” rääkis Lilleõis.

Kolmanda koha mängu võidu võtmeks pidas 12 punkti ja 16 lauapalliga kaksikduubli teinud Lilleõis meeskonna võitlusvaimu: “Meil oli põhiline, treener ütles ka, et duhh pidi kogu aeg üleval olema. Ja teisel poolajal pidi täiega edasi panema, mingit tagasivaatamist ei olnud.”

Esiliigasse tõusmise lootusi Rae Koss liigselt ei hellitanud. “Ikka oleks tahtnud, aga tõele näkku vaadates, siis Kadrina olnuks poolfinaalis ikkagi päris suur tükk, mida hammustada. Nende võõrleegionär on päris hea mängumees, 40 punkti niisama iga vend ei viska,” ütles Lilleõis, kes piirdus poolfinaalis 4 punkti ja 9 lauapalliga.

Küsimusele, kuidas ta suhtub sellesse, et Kadrina Karudel oli abiks ameeriklasest võõrleegionär, vastas Lilleõis: “Mõnes mõttes on see äge, mõnes mõttes võiks omad poisid ka mängida. Aga Kadrina on ära teinud kõva töö, et populariseerida teist liigat ja üldse korvpalli Eestis. Kullamäe mängib, meedias käib väga palju lärmi… see on väga positiivne.”

scroll to top