fbpx
Close

Ran Andre Pehka meenutab: karjusin üle kogu maja nii, et kõik naabrid kuulsid ja isa jooksis segaduses kohale

-Ran Andre Pehka | Foto: ucdavisaggies.com

-Ran Andre Pehka | Foto: ucdavisaggies.com

Eesti noortekoondislane Ran Andre Pehka alustas tänavust hooaega rohkem kui 8000 kilomeetrit kodust eemal, kui asus õppima ja korvpalli mängima USA ülikooli UC Davis. Kooli koduleht tegi 19-aastase tagamehega ka pikema intervjuu, kus lahati Pehka väga tavapäratut kooli valimise lugu.

Kui enamus USA keskkoolikorvpallureid käib enne mõne ülikooliga käte löömist erinevates kolledžites olukorraga tutvumas, siis Pehka tegi kooli valiku enesekindlalt ära ilma eelnevalt kordagi kohal käimata.

“(Abi)treener Jonathan Metzger-Jones oli esimene, kes minuga kontakti võttis ja seeläbi ma üldsegi UC Davise avastasin,” rääkis Pehka kooli kodulehele. “Taustainfot otsides avaldasid mulle väga muljet kooli akadeemilised programmid ja hiljutine edu korvpalliväljakul. Eriti see, et tiim jõudis ka märtsihullusele. (UC Davis) Aggies on võitnud hiljuti mitmeid tiitleid ja olnud oma konverentsis esiotsatiim.”

Pehka sõnul kasutas ta ära kõik võimalused, mida internet pakkus, et UC Davise kohta infot hankida. Mida kauem ta uuris, seda lihtsamaks otsuse tegemine muutus. “Otsisin välja oma tiimikaaslaste nimed, vaatasin üle nende tipphetkede videod ja piilusin kõikide sotsiaalmeediakontodele. Tänapäeval on kõik ju seal olemas.”

Lisaks tegi tiimi peatreener Jim Les eestlasele Zoomi vahendusel koolis ka virtuaaltuuri. Pehka otsis internetist üles ka peatreener Lesi videod, et uurida, mida ta korvpalliväljakul oma hoolealustelt nõuab ja millised on juhendaja ründe- ja kaitsefilosoofiad. “Sain kiirelt aru, et UC Davis on minu jaoks õige koht,” lisas Pehka.

Suureks abiks USA ülikoolikorvpalli tagamaade tutvustamisel oli ka treener Sixten Tomingas, kes aidanud Saint Mary’se ülikooli Matthias Tassi ja tänavu ookeani taga debüüti tegeva Leemet Böckleri. “Ma olen alati tahtnud ülikoolikorvpalli mängida ja tahtsin saada infot, mida peaksin selleks tegema, et endale see teekond lihtsamaks muuta. Treener Tomingas vastas ära kõikidele mu küsimustele, mis kooli valiku protsessil tekkisid,” kiitis Pehka.

Kuna Covid-19 pandeemia levis üle kogu maailma, siis pidid UC Davise treenerid kasutama värbamisprotsessis tavapäratut taktikat, kuid lõpuks löödi telefoni teel Pehkaga käed.

Pehka meenutas seda hetke: “Kui ma treener Lesile teada andsin, et tahan UC Davisesse tulla, olin sellest ise nii elevil, et karjusin üle kogu maja. Olen kindel, et naabrid kõik kuulsid, kuna see oli nii puhas rõõm. Mu isa jooksis kohe üles korrusele, et vaadata, mis juhtus. Ta oli suures segaduses, kuni rääkisin talle just lõppenud telefonikõne kohta. Pärast seda jäi mul vaid oodata hetke, kuni on aeg siirduda oma uude koju.”

Mängumees jätkas: “Kooli kohta infot guugeldades sain teada, et siin õpib 40 000 õpilast, mis on rohkem kui enamikes Eesti linnades on elanikke. Mõeldes oma tulevase kolledžkogemuse peale ja sellele, et saan nii suure õpilaskogukonna osaks, tekitab minus suurt elevust.”

Enne USA-sse sõitmist nägi Pehka treeningutel kõvasti vaeva oma oskuste parandamisega ning tegeles interneti vahendusel juba ka õppetööga. “Ma olen kindel, et üks suur emotsioonide tulv tuleb veel siis, kui mängudega alustame. Ma ei suuda ära oodata, et saaks kõige kõrgemal tasemel võistelda ning näha, kuidas minu oskused teiste mängijatega võrreldes tunduvad.”

Lõpetuseks sõnas Pehka: “See võimalus tähendab minu jaoks kõike ning on hullumeelne mõelda, et alustan sel aastal kolledžikorvpalli mängimist. Kaks kuud tagasi olin teisel pool maakera. Nüüd on mul veel üks suur uus perekond.”

scroll to top