fbpx
Close

Rängast vigastusest taastunud ja piiri taha kiikav Birgit Piibur: suur soov on taas platsile joosta

-Birgit Piibur | Foto: Siim Semiskar

-Birgit Piibur | Foto: Siim Semiskar

Eelmisel kevadel ränga põlvevigastuse saanud ning hooaja vahele jätnud Eesti naiskoondislane Birgit Piibur on vigastusest paranenud ning valmis platsile naasma.

Eesti naiste korvpallikoondis oli 2019. aasta mai lõpus Portugalis mängimas sõprusmängu sealse koondise vastu, kui Piibur õnnetult libastus ning põlve vigastas. Juunis toimunud operatsiooni taastusmisprotsessiks eeldati 9 kuud. Korvpall24 rääkis koondise tagamängijaga, kuidas taastusravi on kulgenud ning millised on plaanid uueks hooajaks.

Pea 11 kuud pärast operatsiooni on Piibur optimistlik. “Põlv on paranenud väga hästi. Ühtegi komplikatsiooni ei ole tekkinud ning taastusravi on kulgenud plaanipäraselt. Seda kindlasti tänu füsioterapeut Rainar Vahtrikule, kes ka kõige raskematel päevadel aitas neist üle saada.”

Kuna põlv lubab treenida täiskoormusel, siis jõusaalide sulgemine oli kurvaks uudiseks ka Piiburile. “Jõusaal oli sellel hooajal alternatiiviks korvpallile. Et samasugust koormust koduste vahenditega saada, tuleb olla loov ning appi võtta kummilindid ning suured palgid.”

Enne põlvevigastust oli Piiburil plaan mängida sel hooajal Prantsusmaal. Lennupiletid olid ostetud ning klubi ootas. Välismaale siirdumise ideed ei ole tagamängija maha matnud. “Uueks hooajaks veel plaane ei ole, aga suur soov on taas platsile joosta.”

scroll to top