fbpx
Close

Rauno Nurger verevahetusest koondises: noored saavad ennast nüüd paremini pildile mängida

-Rauno Nurger | Foto: Siim Semiskar

-Rauno Nurger | Foto: Siim Semiskar

Esmaspäeva õhtul valitses Saku Suurhallis töine õhkkond. Veidi pärast kella poolt üheksat panid koondislased käed keskringis kokku ja teine rahvuskoondise treening oli ühele poole saanud. Korvpall24.ee kasutas juhust ja läks vestlema sinisärkide pikima mehe, 208 cm pikkuse koljati Rauno Nurgeriga.

Millega olete tegelenud kahel esimesel treeningul koondisega?

Kuna meil on mänguni kõigest kolm päeva (esmaspäeva õhtul – toim.) aega, siis üritame süsteemi õppida. Hullu praegu trennis ei pane ja rohkem on praegu nii-öelda ajuga mängimine. Üritame täpselt aru saada, mida peatreener meilt nõuab, millised on meie liikumised ja kaitsemäng ning üritame need asjad selgeks teha. Siis saab vähe kindlamalt väljakul mängida ja ei pea nii palju mõtlema.

Eelmise koondise kogunemisega võrreldes on näod tuttavad ning mehed  aasta võrra vanemaks saanud. Kuidas sulle paistab, kui palju on mehed vahepealse ajaga klubide juures küpsemaks saanud? Aasta tagasi olite te võib-olla mõne arust pigem noortekoondise moodi, nüüd aga täisväärtuslik Eesti meeste korvpallikoondis. Sina oled õige mees vastama, kuna sa juba tõstad koondise keskmist vanust, nii imelik kui see ka ei ole. (Nurger on 26-aastane, koondise keskmine vanus on 25 eluaastat – toim.)

Ma ise tunnen ennast ka ikka noorena (naerab). Meeskond on lootustandev. Oleme võimelised mängima küll. Muidugi pole me ühtegi sõpruskohtumist ega tähtsat mängu teinud kellegi vastu, nii et raske on öelda, mis mänguolukorras saama hakkab. Eks esimene trenn oli ikka vähe rohkem pallikaotusi ja nõnda edasi. Kõik õpivad teineteist paremini tundma. Eelmise aastaga võrreldes pole meil vanemaid mängijaid – Kangurit, Taltsi ja Arbetit, aga mis siis ikka.

Tekitab see veidi lisapinget ka, et vanemaid mehi enam pole koondises?

Kindlasti mitte, ma ei ütleks küll, et mingit lisapinget on, sama korvpallimäng ikka. Pigem saavad ehk nooremad mängijad end paremini pildile mängida.

Kas kolme päevaga on üldse võimalik liikumisi ja rünnakupoolt kuidagi toimima saada või hakkate ”hurraa” pealt panema?

Eks me praegu midagi väga keerulist mängu ei pane. Pigem hoiame asjad lihtsamad, et võimalikult vähe peaks väljakul mõtlema. Kõik on lihtne ja teada, mis me väljakul teeme. Me ei saa ulmelisi liikumisi sisse panna, kuna meil pole lihtsalt aega hetkel. Sama on kaitsega. Tuleb põhiasjad selgeks hetkel teha ja siis saab korralikult mängida.

Sa oled koondises ainus nii-öelda tõupuhas tsenter. Kas tunned sellega seoses lisavastutust või võtad seda hea võimalusena?

Võtan seda pigem võimalusena ikka. Samas Hermet mängib ka siin Eestis viie peal ja Kitsing on vahepeal pidanud tsentri koha peal mängima, kuigi ta on ikka viskab kaugelt ja on pigem neli. Kindlasti pole mul mingit kartust või närvilisust, olen õnnelik, et saan võimaluse.

-Rauno Nurger ja Sander Raieste | Foto: Siim Semiskar

Peatreeneri sõnul võiks Eesti koondise trumpideks olla kolmesed ja kiirus. Oled nõus?

Kindlasti, sest me pole nii pikad. Teistel koondistel on siin võtta 2,10 ja 2,15 mängijad. Kindlasti on meie trump mängida kiiret korvpalli. Peame saama kaitselauad kätte ja kohe kiiresse jooksma saama. Ja muidugi kolmesed. Kitsing ja Hermet saavad hästi poppida (mängida pick & pop – toim.) ja ilusti viskele minna.

Emotsioon tuleb ka taha ja …

Täpselt! Ma usun, et me oleme suutelised kõik ennast käima saama, me võitsime ju Serbiat. Pole vahet, kes meile vastu tuleb, kui me oma mängu mängime ja paneme kaitses kõik ilusti kinni on kõik võimalik.

Serbia ja Gruusia mängud olid aasta tagasi ning vahepeal polegi koondis koos käinud. Kuidas sulle see koondiste mängudesüsteem sobib?

Ma usun, et see süsteem on tegelikult hea. Mul klubis eelmine aasta polnud veel seda akent ja olid mängud sel ajal liigas. Nüüd muudeti see ära ja meil on ka liigas see kahenädalane aken. Usun, et süsteem on väga hea, eriti veel siis, kui liigad tulevad vastu ja teevad selle akna, et mängijad saaksid koondistesse minna ning kellelgi pole mingit probleemi klubidega.

Kas mõni su klubikaaslane läks ka koondise juurde?

Rumeenlane (Alexandru Olah – toim.) läks koondise juurde. Ta on ka tsenter. Dominikaanlane (Dagoberto Pena – toim.), kes mängib meil 3 peal, jättis selle koondiseakna vahele, kuna oleks liiga palju lendamist olnud.

Mis meie alagrupist arvad?

Saab kindlasti huvitav olema. Läheme kindlasti võitlema ja endast kõike andma, et võita. Ma usun, et kui hästi mängime, on kõik võimalik.

Eesti meeste korvpallikoondis kohtub 20. veebruaril Skopjes kell 21:15 Põhja-Makedooniaga ja 23. veebruaril Saku Suurhallis kell 19:00 Itaaliaga. Mõlemast mängust teeb otseülekande TV6.

scroll to top