Riismaalt kaotusmängus võimas kaksikduubel, Mitt tegi kaitses korraliku partii

-Joonas Riismaa | Foto: Siim Semiskar

Itaalia madalamates liigades käisid nädalavahetusel väljakul kolm eestlasest mängumeest, neist ainsana jõudis võidupunktini Arnold Mitt. Hugo Erkmaa koduklubi Avellino kohtumine Pozzuoliga lükati halbade ilmastikuolude tõttu edasi.

Viimastes voorudes üha paremasse hoogu sattunud Soresina Gilbertina (2-10) alistas kodus Cremona (5-7) 65:61 (16:18, 14:12, 21:10, 14:21). Viigiliselt lõppenud avapoolaja järel õnnestus kodumeeskonnal kolmandal veerandajal 10:2 vahespurt, mis viis alagrupis viimasel real paikneva Gilbertina 46:37 juhtima. Otsustaval mänguperioodil paisus väljakuperemeeste edu korraks ka 13-punktiliseks, kuid seejärel hakkas Cremona kaotusseisu punkt-punkti haaval tagasi mängima. Marco Bona õnnestunud 2+1 rünnaku järel jõudsid külalised 4 punkti kaugusele, kuid rohkemat ei võimaldanud peatselt kõlanud lõpusireen. Eksimatult vabaviskeid tabanud (11/11) Cremona oli tõsiselt hädas kaugvisetega (4/30), mis oli ka üks kaotuse peamiseks põhjuseks.

Arnold Mitt sekkus sel korral vahetusmängijate pingilt, kuid tegi 18 minutiga kaitses hea partii. Lisaks 4 punktile (visked väljakult 2/3), noppis 208-sentimeetrine keskmängija 8 lauapalli ning blokeeris 2 pealeviset. Kirja läksid ka 3 pallikaotust ning üks isiklik viga. Soresina resultatiivseimaks kerkis samuti vahetusest sekkunud Filippo Guerra 20 punktiga. Marco Bona sai Cremona ridades 21 silmaga üleplatsimehe tiitli.

Viimasest neljast voorust kolm võitu noppinud Soresina (3-10) asub endiselt alagrupi lõpus, jagades viimast positsiooni Crema meeskonnaga.

Neljandas liigas (Serie C) jäi Montale (6-6) võõrsil kehva alguse tõttu 70:76 (11:23, 14:14, 17:20, 28:19) alla Firenze Olimpia Legnaiale (7-4). Joonas Riismaa koduklubil oli esimesel veerandajal raskusi palli korvi toimetamisega ning kuigi rünnakupilt kohtumise edenedes paranes, näitas tabloo enne otsustavat neljandikku 42:57 kaotusseisu. Viimasel kümnel minutil jõudsid külalised Riismaa vedamisel küll vahe peaaegu tagasi mängida, ent olulistel momentidel olid Firenze mängumehed siiski kindlamad.

Joonas Riismaa tabas hooaja kõrgeimad viis kaugviset ning sai kirja viienda 30+10 mängu, kui kogus 30 minutiga 30 punkti (kahesed 3/6, kolmesed 5/9, vabavisked 9/14), hankis 11 lauapalli, jagas 2 söötu, tegi ühe pallikaotuse ning 4 isiklikku viga. Filippo Mascagni tõi Firenze klubi tulemuslikeimana 23 punkti.

Livorno Don Bosco (2-9) oli võõrsil lähedal alagrupi ühe liidri Siena Virtuse (9-2) üllatamisele, ent kaotas nõrga teise poolaja tõttu 61:70 (21:20, 22:12, 9:21, 9:17). Korraliku esimese poolaja teinud külalised läksid pikemale vaheajale 11-punktilises eduseisus, kuid ei suutnud teisel poolajal tugeva vastase survele vastu panna. Viimase 20 minutiga vaid 18 punkti visanud Livorno tabas kaugviskeid 16%-lise täpsusega (3/19) ning jäi hätta Siena liidri Federico Casoni pidurdamisega.

Gregor Kuuba sai Livorno ridades enim mänguaega (31 minutit), mille jooksul viskas 6 punkti (kahesed 2/4, kolmesed 0/1, vabavisked 2/2), hankis 2 lauapalli ning tegi 2 pallikaotust. Niccolo Mencherini viskas Livorno parimana 12 punkti, Federico Casoni vastas Siena poolel 22 silma ning koguni 15 lauapalliga.

Montale (6-7) paikneb 13. vooru järel alagrupis 8. positsioonil, Livorno (2-10) jagab 14. ehk viimast kohta.