Saimon Suti koduklubi sai kirja hooaja esimese kaotuse

-Saimon Sutt | Foto: Siim Semiskar

Saimon Sutt ja Oberwart Gunners pidasid laupäeva õhtul järkekordse kohtumise Austria liigas. Sedapuhku oli vastaseks Gmunden Swans Basket. Kui avavoorus õnnestus eestlase koduklubil võtta raske võit, siis sel korral tuli tunnistada vastaste 85:75 (21:20, 20:18, 23:15, 21:22) paremust.

Avaveerand kulges tasavägiselt ning lõppes võõrustajate minimaalses 21:20 eduseisus. Teisel veerandil jätkus tasavägine mäng ning kumbki võistkond oma tahtmist peale suruda ei suutnud. Pikemale puhkepausile mindi Gmundeni eduseisus 41:38.

Pärast poolajapausi sai kodumeeskond aga oma mängu märksa paremini käima ning kolmanda veerandaja keskpaigaks juhiti 55:43. Viimasele neljandikule mindi vastu seisult 64:53. Neljas veerandaeg kulges samuti koduvõistkonna dikteerimisel ning kohtumine lõppes tulemusega 85:75.

Suti arvele jäi 23 minutiga 8 punkti (visked väljakult 4/10), 2 lauapalli, 2 söötu, 2 pallikaotust ja üks vaheltlõige. Kaotajate tulemuslikum oli Lawrence Alexander kes tõi 17 punkti, 4 lauapalli ning jagas kaaslastele 4 resultatiivset söötu.

Gmundeni poolt oli hullumeelses hoos võistkonna kapten Enis Murati, kes ladus Suti koduklubi korvi 33 punkti (visked väljakult 12/15). Lisaks võttis ta 2 lauapalli ning andis ka ühe tulemusliku söödu.

Järgmise kohtumise peab eestlase koduklubi 12. oktoobril, kui koduväljakul võetakse vastu Raiffeisen Flyers Welsi võistkond.