Saimon Sutt alustas hooaega Austrias raske võiduga

-Saimon Sutt | Foto: Siim Semiskar

Mullu Pärnu Sadama särki kandnud Saimon Sutt tegi laupäeva õhtul debüüdi Austria liigas, kui tema koduklubi Oberwart Gunners kohtus Kapfenberg Bullsiga. Kohtumine võideti tulemusega 63:62 (16:13, 24:23, 10:11, 13:15).

Esimene veerandaeg kulges punkt-punkti mängus ning lõppes Suti koduklubi eduseisusus 16:13. Pärast lühikest puhkepausi jätkus tasavägine mäng, kus kumbki võistkond ei suutnud oma paremust maksma panna. Poolajale siirdusid võistkonnad eestlase koduklubi eduseisus 40:36.

Teine poolajal oli skoor visa kasvama. Kolmas veerand lõppes seisuga 10:11 ning mängu viimane veerand seisuga 13:15, sellest aga piisas Oberwartile, et võtta raske võit tulemusega 63:62.

Oma debüütmängus 19 minutit väljakul viibinud Sutt sai kirja 3 punkti, tõsi visketabavusega oli eestlasel probleeme. Lähivisete tabavus 0/4 ning kaugvisked 1/4, lisaks sai ta kätte ühe lauapalli ja andis ühe korvisöödu. Miinuspoolele jäi üks pallikaotus ning kaks isiklikku viga.

Võitjate resultatiivseimaks meheks kerkis tagamängija Sebastian Käferle, kes viskas 18 punkti (visked väljakult 4/8), lisaks tabas mees kõik üheksa teenitud vabaviset. Samuti hankis Käferle ühe lauapalli ning andis kaaslastele kaks korvisöötu ja tegi ühe vaheltlõike. Negatiivse poole pealt patustas ta nelja pallikaotusega.

Kaotajate tulemuslikum oli Keenan Gumbs, kes viskas 18 punkti (visked väljault 7/14), lisaks hankis ta kolm lauapalli, andis ühe söödu ning tegi ka kaks vaheltlõiget. Pallikaotusi kogunes mehe arvele kaks.

Saimon Suti koduklubi Oberwart peab järgmise kohtumise 5. oktoobril, kui võõrsil minnakse vastamisi Gmunden Swans Basketiga.