Siim-Sander Vene kerkis Manresa-Barcelona mängus koos Ante Tomiciga üleplatsimeheks

-Siim-Sander Vene | Foto: Siim Semiskar

Meie “hispaanlase” Siim-Sander Vene südi mäng hoidis neljapäeva õhtul koduklubi Manresat vee peal, kuid siiski tuli lõpuks tunnistada kodusaalis Euroopa tipu Barcelona paremust numbritega 88:78.

Barcelona tuli juba esimesel veerandajal hea energiaga peale, võites selle 21:11. Sarnase hooga kasvas edu pea terve teine veerand, kuni viimasel kahel minutil hakkasid tabama Manresa visked. Tulised punasärgid vedas käima just meie koondislane ülikauge kolmesega, innustades sellega meeskonnakaaslaseid. Samuti saatis Vene veerandi viimasel sekundil palli pehme liigutusega selja taha korvi ning poolajale mindi kaotusseisus 37:47.

Kolmas veerandaeg möödus sarnaselt teisele, kus esmalt spurtis Barcelona hooga eest ära ning jällegi võitles Manresa ennast veerandi lõpu poole järele. Peaaegu kolm minutit ei saanud kumbki võistkond punkte, kuni taaskord viimasel kahel minutil läks Vene klubi poolt paugutamiseks. Meie mees oli kahjuks selle spurdi ajal kolme veaga pingil puhkamas. Kolmas veerand lõppes Manresa poolt vaadates 59:60.

Neljanda veerandi alguses taaskord Kataloonia klubi edu kasvas, kuid seda pigem Manresa meeste kehva mängu tõttu nii rünnakul kui kaitses. Esimese kolme minutiga kärises vahe 10 punkti. Barcelona leidis heade söötudega vabu mehi korvi all ning tabas hästi ka kaugelt. Seejärel tuli platsile Vene ja mäng stabiliseerus, kuid eelnevast spurdist Barcelonale piisas, et võit koju viia.

Vene tõusis ACB lehel oleva mängukokkuvõtte andmetel 15 punktiga (kahesed 2/6, kolmesed 3/5, vabavisked 2/2) Manresa meeskonna resultatiivseimaks. Ryan Toolson lisas 14, Pere Tomas 13 ning Alex Renfroe 12 silma. Lisaks märgiti eestlasele protokolli 4 lauapalli, üks korvisööt ja 3 viga. Kuna ACB liiga veebilehel jooksis liveskoor kinni ning hilisema statistika kuvamisega on olnud samuti probleeme, siis võib nendes numbrites olla ebatäpsusi, kuigi punktiskoorid peaks olema õiged.

Barcelona poolel tõi Ante Tomic omakorda 15 punkti, Chris Singleton lisas 14, Thomas Heurtel 13, Kyle Kuric 11 ja Kevin Pangos 10 silma.

Järgmisena ootab Siim-Sander Vene ning Manresat tuline lahing 7. oktoobril taaskord kodus Badalona Joventut meeskonna vastu.