fbpx
Close

Hispaania suurklubi andis Sander Raieste üles 15-mehelises Euroliiga nimekirjas

-Sander Raieste | Foto: Baskonia

-Sander Raieste | Foto: Baskonia

Kui Eesti Korvpalliliidu hiljuti välja käidud masterplaan näeb ette, et mingite aastate pärast peaks olema mitmeid Eesti korvpallureid NBA, Euroliiga ja Eurocupi klubide rotatsioonides, siis järgmine väike samm selles suunas sai tehtud, kuna Hispaania tippklubi Baskonia andis Euroliiga ametlikus rosteris üles ka eestlase Sander Raieste.

19-aastase ja 204 cm pikkune ääremängija on 15 Baskonia mängumehe hulgas küll ainuke, kellest Euroliiga ametlikul veebilehel fotot pole, kuid muidu on noormehe lühiankeet väga korralikult täidetud.

Mõne reaga on kirjeldatud Raieste tegemisi Eestis ning paari reaga siirdumine Hispaaniasse. Kõige huvitavam osa on ankeedis olev lause: “Will make his debut with Baskonia Vitoria Gasteiz during the 2018-19 season.” Ehk eesti keeles: “Teeb oma debüüdi Vitoria Baskonia klubis 2018/19 hooajal.”

Raieste eakaaslastest on Baskonia 15-mehelisse Euroliiga tiimi nimetanud veel ka 18-aastase ja 190 cm pikkuse lätlasest tagamängija Arturs Kurucsi ja 19-aastase ja 201 cm pikkuse hispaanlasest tagamehe Miguel Gonzalezi.

Põhiraskust kannavad Hispaania superklubis grusiin Tornike Shengelia, brasiillane Marcelinho Huertas, sakslane Johannes Voigtmann, Taani koondislane Shavon Shields, uruguailane Jayson Granger ning ameeriklased Matt Janning ja Darrun Hilliard. Peatreeneriks on hispaanlane Pedro Martinez.

Euroliiga esimese ringi mängud peetakse 11.-12. oktoobril. Baskonia reisib esimeseks mänguks külla Leedu uhkusele Kaunase Žalgirisele.

scroll to top