fbpx
Close

Siim-Sander Vene rollist koondises: ma ei lähe mängule mõttega, et pean 30 punkti viskama

-Siim-Sander Vene | Foto: Siim Semiskar

-Siim-Sander Vene | Foto: Siim Semiskar

Eesti korvpallikoondis alustab käimasolevas MM-valiksarjas viimast lõpuspurti, kui reedel kohtutakse võõrsil Suurbritannia koondisega, keda novembri lõpus Tallinnas 73:70 suudeti võita. Poole aastaga on aga palju muutunud ning vähemalt Eesti meeskond näeb välja totaalselt teistsugune.

Noorenduskuuri läbinud koondises kannab liidrirolli klubihooajal Itaalias pallinud ning hooaja sees koondisest eemale jäänud ääremängija Siim-Sander Vene. Tema sõnul andsid kaks kontrollkohtumist Soomega küll teatava pildi meeskonna hetkeseisust, kuid arenguruumi on veel väga palju.

Korvpall24.ee portaal küsis Venelt paar päeva enne mängu Suurbritanniaga, mis seisus meeskond on ning kuidas mees ise on oma rolli noores koondises leidnud.

Mis kahest kontrollmängust Soomega kõige enam kõlama jäi?

See, et palju on veel minna! Eks igas asjas jääb midagi puudu. Nii kokkumängus, platsil juhiste täideviimises kui ka omavahelises suhtlemises jääb veel vajaka. Paar päeva on jäänud mänguni ja parandame seda. Läheme igapäevaselt paremaks ja loodame, et saame omad asjad valmis.

Kas nende mängude põhjal tuli midagi sellist ka välja, mida treeningute põhjal ei osanud oodata?

Mäng ja treening on erinevad – vastane tegutseb natuke teistmoodi. Me peame võib-olla rünnakul muudatusi tegema. Midagi kardinaalset muutma ei peaks, aga mõned pisiasjad tulevad ikka välja.

Kuidas Sa oma isiklikku mängu kommenteerid? Esimeses mängus tundusid nagu rütmist väljas olevat, kuid teises võtsid liidrirolli hästi vastu.

Üle kuu oli pausi ja pallisaalis pole sel ajal eriti olnud. Samuti ei teadnud meeskonnakaaslaste kohta piisavalt ning ei tahtnud kohe esimeses mängus kõike enda peale võtta. Pigem vaatasin ja proovisin teistega kontakti leida ning otsisin kohti, kuhu nad liiguvad. Iga hooaeg algab umbes nii, et otsid ja vaatad, mida teised erinevates olukordades teevad. Mingis mõttes on see harjutamine, kuid samas ka teiste tundma õppimine. Väga hea, et meil olid need kaks mängu.

Kui keeruline on rolli muutus Sinu jaoks? Klubis oled selline mees, kes ülejäänud mängijad justkui liimib ühtseks ja ei pea otseselt skoori tegema. Koondise fännid ootavad Sinult aga just punktide viskamist.

Ega ma ei lähe selle mõttega mängule, et pean täna 30 punkti viskama. Läheme võidu peale mängima ja kui ma seal isegi iga mäng 30 silma viskaks, siis ei tähenda see alati võitu. Platsil olevad viis meest tuleb ikkagi kuidagi koos tööle saada, see mehhanism peab niimoodi käima. Süsteemi käigus tekivad need, kes punkte viskavad. Minu rolli osas on see natuke erinev küll, aga laias laastus liiga palju mu jaoks see pole muutunud.

Kui palju te Suurbritannia koondise kohta teate ja mida oskate oodata?

Nad on füüsilised ja energilised. Üks kohtumine on olnud, kus osad koondise mehed said nendega mängida. Videod on meil analüüsiks olemas. Seal on samuti mehi, keda pole väga nähtud, aga mingisugune üldpilt on ikkagi teada, milline nende mängustiil on. Eks me valmistume!

scroll to top