Soku suurepärane esitus ei suutnud koduklubi päästa, Laane napilt edasi

-Sten Sokk | Foto: Iraklis BC Facebook

Eestlaste koduklubid teenisid laupäeval jätkunud Kreeka korvpalli karikamängude esimese ringi kolmanda vooru kohtumistes võidu ja kaotuse.

Rait-Riivo Laane koduklubi Kosi Ippokratis kohtus teise Kreeka esiliiga (A2 liiga) klubi Nikaia Ionikosega. Esimesel poolajal hästi mänginud Ippokratis andis kolmandal veerandil ohjad käest ning jäi 61:65 kaotusseisu. Pingelisel viimasel veerandil suudeti siiski võtta napp 82:81 võit (22:20, 19:15, 20:31, 21:15). Eestlase panuseks võidumängus oli 5 punkti.

Halvemini läks Sten Soku koduklubil Thessaloniki Iraklis, kes jäid samuti esiliigas mängiva Aigaleo Diagoras Driopideoni vastu kiiresti kaotusseisu ja lõpetasid avapoolaja koguni 24-punktilise mahajäämisega. Teisel poolajal üritas Iraklis head mängu teinud Soku toel küll kohtumist päästa, kuid sellegipoolest tuli meeskonnal leppida 86:96 kaotusega (20:31, 17:30, 25:23, 24:12). Kaotusele vaatamata tegi Eesti tagamängija suurepärase mängu, tabades seitse kolmepunktiviset ja teenides meeskonna parimana 23 punkti.

Kolmanda eestlasena Kreeka esiliigas mängiva Martin Paasoja koduklubi Ateena Psychiko peab oma kolmanda vooru kohtumise pühapäeval, kui minnakse vastamisi Pagrati meeskonnaga.