fbpx
Close

Sportland 3×3 Korvpallisari kulmineerub täna Kalevi Spordihallis

-3x3 korvpall | Foto: Siim Semiskar

-3×3 korvpall | Foto: Siim Semiskar

Täna, 28.märtsil toimub Tallinnas, Kalevi Spordihallis Sportland 3×3 Korvpallisarja VII hooaja finaalturniir.

Tegemist on Eesti Korvpalliliidu ja Eesti Koolispordi Liidu koostöös korraldatava sarjaga, milles saavad osaleda vaid koolide võistkonnad.

Sportland 3×3 Korvpallisarja põhilised vanuseklassid on 4.-5. klass ja 6.-7.klass. Vanuseklassid on valitud teadlikult, et tõsta koolilastes huvi korvpalli vastu.

“3×3 Korvpallisari on viimastel aastatel tõusnud üheks populaarsemaks võistluseks Eesti Koolispordi Liidu kalendris. See on tehniline, kiire ja atraktiivne formaat. Väga nõudlik mängijale ning põnev vaatajale,” sõnas Eesti Koolispordi Liidu president Lauri Luik.

EKSL korraldas 2016.aasta suvel Tallinnas 3×3 korvpalli maailmameistrivõistlused koolinoortele ning see osutus väga menukaks terve riigi noorte seas. “Kindlasti jätkame ka tulevikus 3×3 korvpalli populariseerimist. Hea meel on seda teha koostöös Eesti Korvpalliliiduga, kes on aastaid olnud meie ustav koostööpartner.”

Sellel hooajal toimus kaks võistlust ka 8.-9. klassi ja 10.-12. klassi võistkondadele. Arvestades rohket osavõttu nendel kahel võistlusel on potentsiaali ka nende vanuseklasside sari suuremaks kasvatada.

Sportland 3×3 korvpallisarja eelvõistlused toimusid kõigis maakondades ja Tallinna linnas. Kokku osales sellel õppeaastal 480 võistkonda ja registreeriti kokku 1733 mängijat! Eelturniiridel toimus kokku 1137 mängu.

Finaalturniiril osalemise õiguse said 2 paremat võistkonda igast maakonnast iga vanuseklassi kohta.

Täna on Kalevi Spordihalli oodata 79 võistkonda üle Eesti.

scroll to top