fbpx
Close

Jaan Puidet auhinnaraha ära korjanud tiimi nimest: Riksi jalad on väga peenikesed… nagu linnujalad

-Jaan Puidet | Foto: Siim Semiskar

-Jaan Puidet | Foto: Siim Semiskar

Läinud nädalavahetusel peeti 3×3 korvpalli Eesti meistrivõistluste etapid Väike-Maarjas ja Jõhvis. Turniiridel olid välja pandud rahalised auhinnad ning maksimumi võttis nädalalõpust välja Jaan Puideti juhitud võistkond Linnujalad, kes kahe päevaga pani auhinnarahana tasku 1600 eurot.

Lisaks Eesti ühele teenekamale 3×3 korvpallurile Puidetile pallisid huvitava nimega võistkonnas TalTechi ääremängija Oliver Metsalu ja endised meistriliigamehed Riho Suija ja Roland Prii. Kui laupäeval Väike-Maarjas mängiti finaalis üle kolmekesi lõpuks ära kustunud KK Viimsi, siis pühapäeval oldi paremad lätlaste Jelgava tiimist.

Korvpall24.ee portaal uuris pärast pühapäevast võidukat finaali viimasest viiest hooajast neli Rootsi kõrgliigaklubis Jämtland pallinud 28-aastase ja 191 cm pikkuse Puideti käest muuhulgas seda, kust tuleb tiimi nimi Linnujalad. Me ei pidanud pettuma, sest nime saamislugu on üsna humoorikas.

Enne intervjuud põgusalt uue hooaja kohta rääkinud tagamees kinnitas, et hetkel tal järgmine mängupaik veel selge pole ning enne augusti kuud ta sellepärast ka ei muretse. Eesti klubidega on kontakti olnud ning pikalt Rootsi liigas ennast tõestanud mehe vastu on huvi tuntud ka sealt.

Teist päeva järjest turniirivõit ja rahaline auhind taskus. Oli vist suurepärane nädalavahetus?

Auhind taskus ja teine võistkond Tallinna Openile peale aidatud. Väga hea tunne on. Paar mängu olid väga rasked, aga muidu oli väga mõnus.

Kumma tiimi eest Tallinn Openil mängid, kas Bofti või Linnujalgade?

No siin peab vaatama. Peab Martiniga (Martin Dorbek – toim.) läbi rääkima (Naerab.). Ikka Bofti eest. Tahaks Lausanne’i World Tour’i etapile minna. See oleks ainuõige otsus.

Juuli oli 3×3 korvpalluritele vist päris hea kuu, kus kõikidel rahaturniiridel võites oleks päris korraliku kuupalga teeninud?

Jah, täitsa korraliku palga oleks kätte saanud. Järgmisel nädalavahetusel on etapp Kohtla-Järvel, seal on samuti võimalus midagi tasku panna. Sellistel turniiridel on hea mängida. Usun, et teisedki võistkonnad tulid seda jahtima. Aga meil siin enne tekkis väikene draama, kuna reeglid polnud ehk kõige paremini lahti seletatud. Tekkis probleem võistkonnavahetuste teemal. Teised tahtsid ka võita, aga lõpuks väljaku peal näeb, kes võidab.

Kui keeruline finaal lätlastega oli?

Kui ausalt öelda, siis oli sel korral lihtsam mängida. Alagrupis oli keerulisem, kuna mul kaaslased ei teadnud, kuidas nad mängivad. Mina olen harjunud, et nad hoiavad kätega kinni ja lükkavad. Ma ei viitsi selle pärast isegi närvi minna. Tiimikaaslased mul vahepeal keesid üle, kuna polnud harjunud, et pidevalt keegi käega kinni hoiab või lükkab. Finaalis saime neil kiirelt vead täis ja võtsime 1-1 ette. Tegime nii palju teravust, et nad jääksid hiljaks ja saaksime vea kätte. Kui ühel hetkel saad palli veel pärast vabaviskeid tagasi, siis mis viga mängida?

Sina oled kogenud 3×3 korvpallur ja tead kõiki asju, mida võib platsil oodata?

No ma päris kõike ikka ei tea. Tean, mis siin Eesti etappidel võib oodata. Meil siin ei saada väga vastu. Eesti on pisikene konnatiik ja kõiki poisse tead ning oled üksteise vastu kunagi mänginud. Ma võin siin teha, mis tahan, kuid mõnele Challenger turniirile minnes koolitatakse mind samamoodi, nagu ma siin Eesti poistega vahepeal teen.

Millal Sinu järgmine etapp on ja mis võistkonna eest?

Arvan, et Kohtla-Järve. Võistkond oleneb sellest, mis koondise juures olevad mehed otsustavad. (Martin) Dorbek tahab kindlasti mängida, Veidekas (Rain Veideman – toim.) ka kindlasti. Kui Kaju (Indrek Kajupank – toim.) on terve, siis tema ka ilmselt. Aga ma pean ise ka vaatama enda seisu. Kui ikka terve nädala teed sporti, siis hakkab keha tunda andma.

Kust tuleb võistkonna nimi Linnujalad?

Oiii, Linnujalad… kurat, mul ei tule isegi meelde, kuidas see tuli. Aga kuidagi jalgpalliga oli seotud. Mängiti jalgpalli rahvaliigat ja äkki see oli Riksi (Riho Suija – toim.) jalgade tõttu pandud, kuna need on väga peenikesed… nagu linnujalad (Naerab.).

Amatööride sarjas samuti Linnujalgade nime kandnud tiimis pallinud Indrek Kangur selgitas hiljem nime saamislugu veidi täpsemalt. Nimelt pani sõpruskond korvpallureid oma meeskonna välja jalgpalli rahvaliigasse. Võrreldes jalgpalluritega jäädi aga visuaalsel vaatlusel selgelt silma oma peenikeste jalgadega ja see leidis koheselt äramärkimist meeskonna nimes.

scroll to top