fbpx
Close

Rauno Nurger valitseb 3×3 sarjas korvialust: minu vastu siin keegi lõhkuma kindlasti ei hakka

-Rauno Nurger | Foto: Siim Semiskar

-Rauno Nurger | Foto: Siim Semiskar

Uuel hooajal Hispaania esiliigast Eesti esindusklubisse BC Kalev/Cramosse siirduv 26-aastane ja 208 cm pikkune keskmängija Rauno Nurger tegi juulis kaasa Eesti rahvuskoondise tsükli ning leidis vahetult pärast seda jõudu veel ka Kohtla-Järve ja Kohila 3×3 turniiridel lammutamiseks.

Korvpall24.ee portaal tegi Nurgeriga juttu Kohtla-Järvel, kus Nurger aitas KK Viimsi meeskonnal finaalis 21:14 üle mängida Poola 3×3 koondise ja tasku pisteti 800-eurone auhinnatšekk. Päev hiljem Kohilas tõusis poodiumi kõrgeimale astmele taas KK Viimsi ning teenis sel korral auhinnaraha lausa 2000 eurot.

Kuigi Poola koondis oli Kohtla-Järvel teistele Eesti meeskondadele väga keeruline vastane, siis KK Viimsil finaalis probleeme ei tekkinud. “Võib-olla tõesti poolakad polnud nii tugevad lõpuks, kui võis eeldada. Arvasime, et läheb veidi pingelisemaks, aga õnneks Haller ja Post panid kaugelt visked hästi sisse. Kui siin mängus kaugvise läheb, siis väga midagi teha polegi,” sõnas Nurger.

Turniiri varasemas faasis lõhkus Poola koondise tsenter vastased ära korvi alt, kuid Nurger võttis selle mehe täiesti mängust välja. “Minu vastu siin keegi lõhkuma kindlasti ei hakka. Seda ütlen kohe ära,” naeris Nurger. “Õnneks suutsime poolakate suure ära neutraliseerida ja kaugelt nad ka liiga hästi ei tabanud. Neil polnudki midagi teha lõpuks.”

208 cm pikkune Eesti koondise tsenter näitas, et ka temal on täiesti korralik viskekäsi, kui tabas külje pealt ühe kaugviske: “Väiksem pall ja õues vahepeal tuul natuke tõmbab seda siia-sinna. Eks see raskem on väljas visata, aga õnneks korv võtab palle päris hästi vastu.”

Saalikoondises tegi Nurger kaasa kogu tsükli, mis kulmineerus nelja kontrollkohtumisega – Tallinnas toimunud Balti keti turniiriga ja kahe matšiga Soomes. “Teine Soome mäng olid mahlad päris väljas, aga reedel jõudsime tagasi Eestisse ja põhimõtteliselt kogu päeva pikutasin rannas. Võtsin rahulikult. Õnneks täna (laupäeval – toim.) ei pidanud kolme mehega mängima, vaid oli neljas ka. Vahetus oli olemas ja väga võhmale ei tõmmanudki,” mõtiskles kuulsas võidumängus Leedu vastu 8 punkti, 6 lauapalli ja 2 blokki panustanud mängumees.

Huvitaval kombel sai väga stabiilselt toimetanud Nurger 8 punkti, 6 lauapalli kirja ka Läti vastu ning samuti teises Soome mängus. Seejuures soomlastele vajutas ta ka kaks kulpi, Läti vastu oli blokkide arv üks. Esimeses kohtumises Soome vastu tõi Nurger 11 silma ja 5 lauapalli.

“Kindlasti oli see suvi minu jaoks positiivse poole peal. Balti keti turniiri võit oli meile väga hea saavutus. Soomes läks asi esimese mänguga veidi käest ära, aga teine kohtumine tulime uuesti tagasi ja näitasime, et suudame võidelda küll. Kuigi mehed olid juba päris otsakorral,” sõnas viimased kaks hooaega Hispaania esiliigas pallinud koondislane.

Mängid siin Kohtla-Järvel koos Jõhvi kandi mehe Siim-Markus Postiga, kes tegi pühapäeval rahvuskoondises debüüdi. Kuidas tundub, kas Post on nüüd kodukandis varasemast kõvem mees? “Seda peab tema käest küsima,” vastas Nurger naerdes. “Aga tundub küll, et ta nüüd siin Idas on veidi kõvem mees. Mul on väga hea meel Siim-Markuse üle, et ta tegi korraliku debüüdi. Mulle meeldis temaga mängida ja meil pick and roll olukorrad klappisid.”

Millal BC Kalev/Cramo meeskond uue hooaja treeningutega alustab, seda Nurger veel täpselt öelda ei osanud, aga augusti keskpaigaks on lootust oma uute meeskonnakaaslastega juba väljakul kokku saada.

scroll to top