fbpx
Close

Võimas nädalavahetus tõi KK Viimsi meestele korraliku teenistuse ja põhiturniiri esikoha

-KK Viimsi | Foto: Siim Semiskar

-KK Viimsi | Foto: Siim Semiskar

Pühapäeval peeti Kohilas viimane 3×3 korvpalli Eesti meistrivõistluste põhiturniiri etapp eliitsarjas (World Tour) ja U18 poiste arvestuses. Tippude hulgas oli auhind lõppakordi vääriline, kui laupäeval Kohtla-Järvel 800 eurot võitnud KK Viimsi (Siim-Markus Post, Egert Haller, Kristjan Evart ja Rauno Nurger) pani sel korral tasku 2000 eurot auhinnaraha.

Täiesti hullumeelseks kujunes juba alagrupiturniir, kui A-grupis jäeti surnud ringiga play-off’ist välja päev varem Kohtla-Järvel finaali pääsenud Poola 3×3 koondis. Grupist läksid tänu suuremale visatud punktide arvule Kvartett (Jaagup Toome, Andreas Märtson, Erik Luts ja Gaspar Bibikov) ja Treimix (Heigo Erm, Märt Rosenthal, Sven Kaldre ja Tom Kaldre). Teisest alagrupist läksid edasi KK Viimsi ja Poola 3×3 U23 koondis.

Ühepoolseks kujunes KK Viimsi poolfinaal Treimixiga, kus teist päeva järjest mänginud viimsilased said 21:13 võidu Treimixi üle. Alagrupis Poola koondise alistanud ja sellega nad poolfinaalist välja jätnud Kvartett pidi aga nelja hulgas 18:19 tunnistama Poola U23 koondise paremust.

Kui Kohtla-Järvel Poola koondis KK Viimsile lõpuks väga ohtlikuks ei saanud, siis ka Kohilas panid viimsilased poolakate U23 esinduse vastu oma paremuse kindlalt maksma. Tulemuseks 21:13 võit ja turniiri korraldaja Jüri Pritšin ja autasustamisele appi tulnud Rait-Riivo Laane said võidumeestele ulatada 2000 eurot auhinnaraha.

U18 vanuseklassi turniiril oli Kohilas parim FTC (Ken-Martti Reinart, Kristofer Järviste, Oliver Pere ja Kardo Kilk) meeskond, kes finaalis mängis 21:14 üle Helikopteri (Erik Pärnapuu, Marcus Sadõhov, Markus Ladoga ja Martin Otsa). Kolmanda koha kohtumises alistas Nordaid B12 (Johannes Ränd, Julius Kastein, Karl Tiko ja Rasmus Savi) skooriga 22:9 Nordaid D3 (Rasmus Jõenurm, Markus Kristal ja Rico Kibur) tiimi.

Eliitsarja Eesti meistrivõistluste põhiturniiri võitis KK Viimsi, kes nelja etapivõiduga üheksast osaletud etapist kogus rekordilised 780 punkti. Eile Kohtla-Järvel ja täna Kohilas peetud etapivõitudega teenisid KK Viimsi ridades mänginud Siim-Markus Post, Egert Haller, Rauno Nurger ja Kristjan Evart ka 2800 eurot auhinnaraha ning jätsid järgmise laupäeva 3×3 korvpalli finaalturniirilt Tallinn Open 2020 eemale sel nädalavahetusel Eesti turniiridel osalenud Poola 3×3 korvpalli rahvuskoondised.

Stabiilselt läbi kogu suve esinenud Kvartett teenis 470 punkti ja sai teise koha, hooaja esimest poolt valitsenud, kuid hilisemateslt etappidelt eemale jäänud Boft jäi 460 silmaga kolmandaks.

Suvise 3×3 korvpalli Eesti meistrivõistluste põhiturniiri etappidel osales kokku üle 850 mängija, kes pidasid omavahel üle tuhande 3×3 formaadis korvpallilahingu. Kõikide võistlusklasside põhiturniiri 12 paremat võistkonda teenisid pääsme 8. augustil Tallinnas toimuvale finaalvõistlusele, mille paremusjärjestuse alusel selguvad järgmisel laupäeval selle aasta 3×3 korvpalli Eesti meistrid ning võistkond, kes pääseb 29.-30. augustini Ungaris Debrechenis peetavale FIBA 3×3 maailmaturnee põhivõistlusele.

3×3 Eesti meistrivõistluste põhiturniiri üldseisu näeb SIIN.

scroll to top