Sten Sokk viskas Iraklise võidumängus koguni 25 punkti, teised Kreekas pallivad eestlased ka edukad

-Sten Sokk ja Thessaloniki Iraklis | Iraklis BC Facebook

Kreeka korvpalli esiliigas said kõigi kolme eestlase – Sten-Timmu Soku, Martin Paasoja ja Rait-Riivo Laane – koduklubid laupäeval võidulisa. Eriti hea etteastega paistis silma Thessaloniki Iraklist esindav Sokk, kes tegi oma senise Kreekas veedetud karjääri punktirekordi.

Iraklis alistas koduplatsil tabelis koha võrra tagapool paikneva Ermis Agiase 96:87 (22:26, 23:17, 27:21, 24:23). Sten-Timmu Sokk mängis ligi 33 minutit ja viskas üleplatsimehena 25 punkti (vabavisked 8/9, kahesed 4/5, kolmesed 3/7). Lisaks võttis ta 5 lauapalli, andis 3 korvisöötu, tegi ühe vaheltlõike, 3 pallikaotust ja 2 isiklikku viga. Kostas Kakaroudis järgnes 20 punktiga, vastastele tõi 22 silma Nestoras Kommatos.

Kosi Ippokratis sai 76:65 (13:11, 19:21, 19:16, 25:17) jagu Koroivosest. Rait-Riivo Laane tegi võitjate poolelt kaasa 30 minutit ja viskas 9 punkti (kahesed 3/5, kaugvisked 1/3). Veel võttis ta 4 lauapalli, andis 4 korvisöötu, tegi 2 vaheltlõiget, ühe pallikaotuse ja 4 isiklikku viga. Apostolos Naoumis viskas tiimi parimana 18 punkti, külalistele tõi endine BC Valga-Valka/Maks&Mooritsa mängumees Toms Leimanis 15 punkti, 4 lauapalli ja 5 korvisöötu.

Ateena Psychiko oli samuti koduseinte toel 78:68 (23:18, 22:23, 19:11, 14:16) parem Evropi võistkonnast. Martin Paasojale usaldati mänguaega ligi 31 minutit ja viskas selle jooksul Psychiko eest 11 punkti (vabavisked 3/4, kahesed 4/6, kolmesed 0/3). Tema nimele jäi veel 2 lauapalli, 2 korvisöötu, üks vaheltlõige, 3 pallikaotust ja 3 isiklikku viga. Antonis Mantzaris oli omade resultatiivseim 26 punktiga, vastaste parim oli Angelos Gatzias 20 punktiga.

Iraklis (21-5) jätkab turniiritabelis teisel kohal. Ippokratis (14-12) on üheksas ja Psychiko (13-13) kümnes.