Tallinna Ülikool alustas kahepäevast Riia turneed kaotusega

-Sofia Košareva | Foto: Siim Semiskar

Tallinna Ülikooli naiskond viibib reedel ja laupäeval Riias, kus peetakse kaks Balti liiga kohtumist. Esimeses mängus mindi vastamisi Riia Stradinši Ülikooliga, kellele jäädi alla 75:84 (14:22, 22:19, 20:22, 19:21).

Kodunaiskond haaras kiirelt ohjad enda kätte, minnes juhtima 18:4. Seejärel sai ka Tallinna Ülikool paremini mängu sisse ning poolajaks oli vahe kahanenud viiepunktiliseks (36:41). Kolmandal veerandajal jõuti neljal korral ka kolme punkti kaugusele, ent lähemale enam ei pääsetud.

Tallinna Ülikool tabas kaheseid 43 ja kolmeseid 27%-lise täpsusega, Läti naiskonnal olid samad näitajad vastavalt 42 ja 41%. Lauavõitlus võideti napilt 43:42.

Eesti võistkonna resultatiivseim oli 24 punktiga Sofia Kosareva, kes jagas kaaslastele ka 5 korvisöötu. Ameeriklannad Candice Warthen ja Raven Fox kogusid vastavalt 18 punkti ja 8 lauapalli ning 17 punkti ja 9 lauapalli. Annika Köster lisas 10 punkti ja samuti 9 lauapalli. Lätlannade parim oli 29 punkti visanud Elizabete Zumenta.

Tallinna Ülikool jätkab hooaega kahe võidu ja nelja kaotusega, Riia Stradinši Ülikoolil on turniiritabelis kirjas kolm võitu ja neli kaotust. Homme kell 14.00 algavas kohtumises on Tallinna Ülikooli vastaseks Läti naiste klubikorvpalli lipulaev Riia TTT.