Tanel Kurbase 13 punkti aitasid Levicel finaalseeria viigistada

-Tanel Kurbas | Foto: Lukáš Droppan

Slovakkia korvpalli kõrgliigas viigistas Tanel Kurbase kodumeeskond Levice finaalseeria 1:1 peale, kui võõrsil alistati 82:79 Košice.

Levice võitis avaveerandi 18:17 ja poolajale mindi neljapunktilises eduseisus. Kodumeeskonnale kuulus aga kolmas veerandaeg 19:14, mis tähendas, et enne viimast neljandikku olid külalised ühe silmaga taga. Otsustaval kümnel minutil suutis Levice siiski 24 punkti visata Košice 20 vastu ja teenida kokkuvõttes raske võidu.

Tanel Kurbas teenis ligi 26 minutit mänguaega ja viskas selle ajaga 13 punkti (vabavisked 1/2, kahesed 3/4, kolmesed 2/3). Lisaks võttis ta 2 lauapalli andis 2 korvisöötu, kaotas kolmel korral palli ja tegi 2 isiklikku viga.

Milivoje Mijovic ja Žarko Djuric tõid Levicele samuti 13 punkti. Vastaste parimad olid võrdselt 16 punkti visanud Vladimir Djordjevic ja Pedja Stamenkovic.

Meeskonnad lähevad taas vastamisi 5. mail.