Treier aitas Montegranaro veerandfinaali, Veideman ja Mantova jäid napilt ukse taha

-Kaspar Treier ja Montegranaro meeskond | Foto: Poderosa Pallacanestro Montegranaro Facebook

Kaspar Treieri koduklubi Montegranaro teenis eile õhtul Itaalia esiliiga otsustavas viiendas kaheksandikfinaalmängus võidu ja pääses veerandfinaali. Rain Veidemani tööandja Mantova sai otsustavas mängus napi kaotuse ning langes konkurentsist.

Kaspar Treieri koduklubi Montegranaro XL Extralight alistas koduväljakul Latina Benacquista Assicurazioni 71:66. Montegranaro võitis avaveerandi seitsme punktiga 26:19 ning sama suures eduseisus mindi ka poolajapausile – 43:36. Kolmas veerandaeg kulges samuti tasavägiselt ja enne otsustavat kümmet minutit juhtis kodumeeskond 55:49. Latina jõudis 11 sekundit enne mängu lõppu vaid ühe punkti kaugusele, kuid Montegranaro suutis otsustavatel hetkedel siiski napist edust kinni hoida.

Vahetusest sekkunud Treieri arvele kogunes 14 minutiga 2 punkti (kahesed 1/2), 2 lauapalli ja 2 resultatiivset söötu. Negatiivse poole peale jäid 2 pallikaotust ja 3 isklikku viga.

Montegranaro parim oli kaksikduubli teinud Jeremy Simmons, kes tõi 16 punkti ja 11 lauapalli. Latina poolel oli resultatiivseim Mike Carlson 20 punktiga.

Montegranaro läheb veerandfinaalis vastamisi just Veidemani koduklubi alistanud Bergamoga.

Rain Veidemani koduklubi Mantova Pompea kaotas võõrsil Bergamole 70:72. Mantova kaotas avaveerandi koguni 10:23 ja poolajaks oldi taga 18:36. Kolmandal veerandajal suutsid külalised kaotusseisu küll pisut vähendada, kuid neljandiku lõpuks oli see siiski 14 punkti – 46:60. Viimasel veerandil asus Mantova jõudsalt vahet vähendama, ent pidi lõpuks siiski leppima kahepunktilise kaotusega.

Algkoosseisus alustanud Veideman viskas 35 minuti jooksul kesise visketabavuse juures 8 punkti (kahesed 1/7, kolmesed 1/4, vabavisked 3/5), võttis 3 lauapalli, andis 4 resultatiivset söötu ja tegi 2 vaheltlõiget. Negatiivse poole pealt tegi eestlasest tagamängija 2 pallikaotust ja sama palju isiklikke vigu. Vastased tegid tema takistamisel 7 viga.

Mantova resultatiivseim oli Riccardo Visconti, kelle arvele kogunes 20 punkti. Bergamo parim oli 24 punkti visanud Terrence Roderick.

Detsembri alguses Mantovaga liitunud Veideman tegi kaasa 25 mängus ning viibis väljakul keskmiselt 33,1 minutit, mille jooksul kogus ta meeskonna parimana 14,8 punkti, 2,9 lauapalli, 3,3 korvisöötu ja 1,3 vaheltlõiget.