Üleplatsimees Paasoja ja kaksikduubli teinud Sten Sokk aitasid oma koduklubid Kreekas võidule

-Sten Sokk | Foto: Iraklis BC Facebook

Kreeka korvpalli esiliigas teenisid Sten-Timmu Sokk ja Thessaloniki Iraklis 87:78 võidu Karditsase üle. Martin Paasoja koduklubi Ateena Psychiko oli samuti edukas, kui skooriga 113:74 alistati Ethnikos. Rait-Riivo Laane ning Kosi Ippokratis pidid aga Apollon Patraselt vastu võtma valusa 72:74 kaotuse.

Iraklis kaotas avaveerandi 23:25 ning sama suure kaotusseisuga siirduti ka poolajale. Kolmas veerandaeg oli murranguliseks, mille Iraklis võitis 23:11 ning kuigi järgmisel kümnel minutil oli taas parem Karditsas 26:25, saadi kokkuvõttes üheksapunktiline võit kätte.

Sten-Timmu Sokk teenis 27 minutit mänguaega ning viskas selle ajaga 17 punkti (kahesed 4/5, kolmesed 3/7) ja andis 10 korvisöötu. Lisaks võttis ta 2 lauapalli, tegi 2 vaheltlõiget, kaotas korra palli ja sooritas 3 isiklikku viga.

Ronaldas Rutkauskas kerkis Iraklise parimaks 25 punkti ja 13 lauapalliga. Kostas Kakaroudis tõi 18 punkti ja 17 silma sai kirja veel Giannis Athanasoulas. Vastaste poolelt viskas Thomas Abaras 21 punkti.

Psychiko jaoks algas kohtumine suurepäraselt, minnes esimese veerandajaga 28:15 juhtima ja poolajaks suurendati eduseisu veelgi nelja silma võrra. Viimase neljandiku alguseks oli Ethnikos juba 52:81 punktiga taga ning veelgi 32 silma visanud kodumeeskond teenis kindla 39-punktilise võidu.

Ligi 21 minutit platsil viibinud Martin Paasoja kerkis üleplatsimeheks 22 punktiga (vabavisked 2/4, kahesed 4/7, kolmesed 4/6). Tema arvele jäi veel 4 lauapalli, 3 korvisöötu, 6 vaheltlõiget, üks pallikaotus ja 3 isiklikku viga.

Nikos Arsenopoulos toetas Psychiko tiimi 17 punktiga ning Antonis Mantzaris lisas 13 silma. Ethnikose kasuks viskas Anastasios Kokorogiannis 12 punkti.

Ippokratis jäi Apolloni vastu avaveerandi lõppedes 12:14 kaotusseisu ning poolajaks oli kodumeeskond 27:24 peal. Kolmas veerandaeg kuulus Apollonile 30:16 ja paistis, et sellega on mäng ka tehtud. Siiski õnnestus Ippokratisel viimane neljandik 32:17 võita, kusjuures 13 sekundit enne lõppu oli seis 72:72 viigis. Võõrustajate sangariks kerkis Giannis Molfetas, kes tabas lähiviske ja tõi nii omadele napi võidu.

Rait-Riivo Laane mängis ligi 32 minutit ja viskas selle ajaga 19 punkti (vabavisked 2/7, kahesed 4/5, kolmesed 3/4). Eestlase nimele jäi veel üks lauapall, 5 korvisöötu, üks vaheltlõige, 4 pallikaotust ja 3 isiklikku viga.

Antonis Asimakopoulos viskas Ippokratise poolelt 15 ning Ioannis Chatzinikolas 11 punkti, kellest viimane kogus ka 8 lauapalli. Apolloni poolelt tõi Anton Kazarnovski 14 punkti. Võrdselt 13 silma lisasid Christoforos Stefanidis ning Ioannis Dimakopoulos.

Iraklis on käimasoleval hooajal kogunud neli võitu ja ühe kaotuse. Psychiko teenis nüüd kolme kaotuse kõrvale teise võidu ning Ippokratisel on ette näidata kolm võitu ja kaks kaotust.