fbpx
Close

USA-s G League’i meestega treeninud Egert Haller: oskasin aimata, mis ees ootab

-Egert Haller ja Simeon Rice | Foto: Erakogu

-Egert Haller ja Simeon Rice | Foto: Erakogu

BC Valga-Valka Maks&Mooritsa särgis oma karjääri parima hooaja teinud Egert Haller on suve aktiivselt sisustanud. Viskav tagamängija viibib juba pikemat aega USA-s ning on treeningutele suurt rõhku pannud.

Lõppenud hooajal olid 23-aastase Halleri keskmisteks näitajateks Alexela korvpalli meistriliigas 23,5 minutit, 10,6 punkti, 2,4 lauapalli, 1,1 korvisöötu ja 0,9 vaheltlõiget. Läti liigas jäid näitajateks 22,1 minutit, 9,9 punkti, 3,2 lauapalli, 1,4 korvisöötu ja 0,7 vaheltlõiget. Kummagi riigi meistrivõistlustel sai mängumees ka play-offis kätt proovida, jõudes Valga-Valka meeskonnaga veerandfinaali. Eestis tuli aga 1-3 seerias alla vanduda Pärnu Sadamale ning Lätis 0-3 BK Ogre tiimile.

192 cm pikkune Haller rääkis ka mai kuus oma plaanidest, milles teadis öelda, et paar Eesti klubi on tema teenete vastu juba huvi tundnud. Hiljuti andis ta Korvpall24.ee portaalile põgusa ülevaate, millega ookeani taga tegeleb ja mis nimedega on kokku puutunud*.

*Vastused on antud 14. juunil.

Kellega USA-s koos treenid ja mis seal täpselt toimub?

Olin 2,5 nädalat ühes laagris, kus treenisin värskelt ülikooli lõpetanud ja Euroopas profilepingut jahtivate NBA G League’i ning Austraalias mängivate korvpalluritega. Meil oli ühine treeningpunt, kellel enam-vähem samad eesmärgid.

Kas laagris oli ka mõni tuntud nimi?

Näiteks NBA G League’is ja Euroopas mänginud Brandon Wood. Ühel hetkel lisandus episoodiliselt ka G League’is ja NBA suveliigades pallinud Charlie Westbrook.

Kui palju laagris mehi oli ja millised treeningud välja nägid? Kes teid juhendas?

Juhendajaks oli individuaaltreener Tremaine Dalton. Hommikuti tegime individuaalsete oskuste kallal tööd ja oli jõusaalitreening. Õhtuti mängiti viis viie vastu. Umbes kümme meid ongi kokku.

Kas just Dalton käis ka Reinar Halliku Korvpallikooli laagris talvel?

Täpselt nii!

Kuidas Sa selle kontakti või kutse üldse said?

Läbi Reinari kontaktide saingi, kuna olen sellest hooajast Kokkuta Managementis.

Milline tase laagris oli?

Tase oli küllaltki hea, aga ei midagi uskumatut. Erilisi üllatusmomente polnud, sest oskasin aimata, mis mind ees ootab. Arvan, et sain tublisti hakkama.

Kas arvasid, et näiteks G League’i meestega on tasemevahe suurem kui tegelikult või oskasid aimata täpselt neid vahekordi?

Olen varasemalt kokku puutunud mitmete siinsete mängijatega ja seega oskasin ikka aimata. Samas ei ütleks, et see tasemevahe nii suur on. Omad asjad sain päris hästi ära tehtud.

Milliste individuaaloskuste kallal sa kõige rohkem vaeva oled näinud? On midagi, millele spetsiaalselt keskendusid?

Keskendusin enamasti üks-üks olukordadele ja kaitsemängule.

Mida plaanid edasi on?

Edasi treenin väiksema koormusega Tennessees ja juulis tulen Eestisse.

Kas oled läbi Kokkuta Managementi ka mingeid konkreetseid lepingupakkumisi saanud?

Hetkel neid minu teada ei ole.

* Peapildil koos Halleriga poseeriv Simeon Rice on 44-aastane endine ameerika jalgpallur, kes tegi NFL-is 12-aastase eduka karjääri ning võitis korra ka Super Bowli. Tegemist on tõenäolise tulevase NFL-i Hall of Fame’i liikmega.

Haller kuulsast treeninpartnerist: “Aegajalt teeb ta meiega ka pallitrenne kaasa. Isegi NFL-i karjääri ajal mängis ka poolprofessionaalselt korvpalli. Suur keha, jagab asja küll.”

scroll to top