fbpx
Close

Meistrite liigas osalevat BC Kalev/Cramot ootab eelringis ees tihe sõel

-BC Kalev/Cramo | Foto: Siim Semiskar

-BC Kalev/Cramo | Foto: Siim Semiskar

FIBA teatas kolmapäeval 56 võistkonda, kes alustavad hooajal 2018/19 teekonda korvpalli Meistrite liiga tiitli poole. Kokku on nimekirjas ka 19 valitsevat oma riigi meisterklubi, kelle hulgas ka meie BC Kalev/Cramo.

Eelringidega alustatakse 20. septembril ning põhiturniir algab 9. oktoobril. Otse on põhiturniirile taganud koha 26 klubi ning kvalifikatsioonisõel saab olema tihe, kui 32-st meeskonnast vaid 6 pääseb lõpuks põhiturniirile.

Tiitlikaitsjana alustab kreeklaste Ateena AEK ning otse pääsevad põhiturniirile teiste seas näiteks Eesti noormängija Mikk Jurkatamme tööandja Itaalias Bologna Virtus, teise noore eestlase Henri Drelli klubi Bamberg ning näiteks ka lätlaste Ventspils.

Kvalifikatsiooniringis on Kalev/Cramo konkureerimas paljude väga tugevate meeskondadega nagu näiteks Vene klubid Nižni Novgorod ja Saratovi Avtodor, kreeklaste Thessaloniki Aris, Iisraeli Tel-Avivi Hapoel, hispaanlaste Estudiantes ja Murcia ja itaallaste Cantu.

Meistrite liiga juht Patrick Comninos on seda meelt, et tänavune osalejate nimekiri näitab, et liiga on tugevnemas igas faasis: “Kahel esimesel aastal oli Meistrite liiga väga edukas ning tänavuse nimekirja tugevus lubab loota, et hooaeg saab olema väljakul veel tasavägisem ja fännide jaoks veel põnevam korvpalliareenidel, televiisori taga ja sotsiaalmeedias jälgida.

Eelringipaaride ning põhiturniiri alagruppide loosimine leiab aset 11. juulil ning tseremoonia otseülekanne on nähtav Meistrite liiga ametlikul veebilehel.

scroll to top