Vaino ja Üpruse heast mängust vastavalt Tartu ja Audentese naiskondadele ei piisanud

-Audentese Spordiklubi | Foto: Audentese Spordiklubi

Naiste Eesti-Läti ühisliigas oli laupäeval võistlustules kolm Eesti naiskonda. Kui Tallinna Ülikooli põnevusmängust ja väärt võidust juba kirjutasime, siis Tartu Ülikool/Kalev ja Audentese Spordiklubi pidid mõlemad Läti klubidelt vastu võtma kaotused.

Tartu Ülikool/Kalev jäi koduväljakul 60:72 (16:16, 7:24, 20:17, 17:15) alla BK Jelgava/BJSS naiskonnale. Tartlannad kaotasid neljast veerandajast vaid ühe, kuid teise perioodi 7:24 häving oli piisav selleks, et mäng 12 punktiga kaotada.

Taas ilma Anna Gret Asi ja Kadri Uigata pallinud Tartu poolel kerkis esile Eleriin Vaino, kes viskas 21 punkti, tegi koguni 6 vaheltlõiget ning meelitas vastastelt välja 9 viga. Liina Vahi lisas 13 punkti ning Kadi Kals 12 silma. Jelgava edukaim oli 14 punkti ja 11 lauapalliga Diana Dude.

Liigatabelis on Tartu Ülikool/Kalevil nüüd kaks võitu ja neli kaotust, BK Jelgava/BJSS naiskonnale oli see kahe kaotuse kõrvale esimeseks võiduks.

Audentese Spordiklubi kaotas võõrsil 50:68 (12:18, 9:22, 14:19, 15:9) BS Riga/TTT/Kadetes naiskonnale. Kõik 12 teenitud vabaviset tabanud Greeta Üprus kogus eestlannade poolel 16 punkti, 9 lauapalli ja meelitas vastastelt välja 8 viga. Jane Svilbergi kontole kogunes 14 silma ning 7 lauapalli. Lätlannade edukaim oli Elizabete Bulane 16 punktiga.

Liigatabelis on Audentese Spordiklubil kaks võitu ja kolm kaotust, Riia TTT kadettidel kolm võitu ja üks kaotus.