Koršunov kerkis Itaalias üleplatsimeheks ja Livorno jätkab liigas täiseduga

-Kirill Koršunov | Foto: Erakogu

Itaalia tugevuselt neljandal liigatasemel ehk Serie C-s tegi laupäeval hea esituse Eesti noortekoondislane Kirill Koršunov, kes aitas Livorno Don Boscol võõrsil 82:75 (30:17, 14:24, 19:22, 19:12) alistada Montevarchi Fidesi meeskonna.

Avaveerandil koguni 30 punkti visanud Livorno lasi vastased küll teisel perioodil mängu tagasi, kuid viimase neljandiku 7-punktiline võit oli piisav, et sama vahega ka kogu matš võita.

18-aastane Koršunov kerkis vaid 23 minutiga üleplatsimeheks, kui viskas 24 punkti (kahesed 5/7, kolmesed 2/3, vabavisked 8/9), hankis 2 lauapalli, pani ühe kulbi, tegi ühe pallikaotuse ning ühe isikliku vea ja meelitas ise vastastelt välja 6 viga. Noormehe kasulikkuse tegur 27 oli oma meeskonna ja kogu mängu parim.

Võitjate poolel toetasid Koršunovit 14 punkti visanud Marco Creati ning 13 silma kirja saanud Alessandro Ceparano. Kaotajate parimana kogus Gabriele Malatesta 22 punkti ja 7 lauapalli.

Livorno Don Bosco on üks kolmest meeskonnast, kes on jätkamas hooaega täisedu kolme võiduga.

Aste kõrgemal ehk Serie B tasemel said Hugo Erkmaa ja Napoli Basket võõrsil 69:64 (21:9, 11:20, 13:14, 24:21) võidu Roma IUL Basketi üle. 19-aastane eestlasest tagamees kogus 21 mänguminutiga 7 punkti (kahesed 2/3, kolmesed 1/2) ning ühe vaheltlõike.

Napoli Basketi jaoks oli see tabelis kolmest mängust esimene võit tänavusel hooajal.

Samuti Serie B-s mängivad Arnold Mitt ja Rossella Virtus said võõrsil 85:79 (20:16, 15:18, 24:28, 26:17) jagu Lamezia Terme meeskonnast. 20-aastane eestlasest tsenter sai mänguaega vaid 3 minutit ning haaras ühe lauapalli ja tegi ühe isikliku vea.

Rossella Virtus on hooaega alustanud kahe võidu ja ühe kaotusega. 207 cm pikkuse Miti mänguaeg on senises kolmes kohtumises järjest kahanenud.