fbpx
Close

Valga-Valka meeskonnas jätkav Egert Haller: alla medali pole mõtet sihtida!

Avatar
-Egert Haller | Foto: Siim Semiskar

Mullu Alexela korvpalli meistriliigas üheks säravaimaks eestlasest mängumeheks kerkinud Egert Haller tõmbab taas selga BC Valga-Valka Maks ja Mooritsa võistkonna särgi. Algaval hooajal meeskond eraldi Eesti ja Läti meistriliigat ei mängi ning kaasa tehakse Ühisliigas ja hiljem Eesti poolses play-offis, kuid hoolimata sellest loodab Haller medaliteni jõuda mõlemal rindel.

Haller tegi eelmisel hooajal piirilinna meeskonna poolelt Alexela korvpalli meistriliigas kaasa 29 mängus, kus tema keskmisteks näitajateks olid 23,3 mänguminutit, 10,6 punkti, 2,4 lauapalli, 1,1 korvisöötu ja 0,9 vaheltlõiget. Läti meistriliigas ehk Olybet LBL-is jäi tema nimele 19 mänguga keskmiselt 22,1 mänguminutit, 9,9 punkti, 3,2 lauapalli, 1,4 korvisöötu ja 0,7 vaheltlõiget.

Kuigi tagamängijal oli suvel võimalusi klubi vahetada, tundis Valga-Valka tema teenete vastu enim huvi ning taas löödigi käed. Individuaalses plaanis on ta viimastel kuudel innukalt tööd teinud, muuhulgas ka USA-s viibides.

“Valga kasuks pani otsustama see, et nad näitasid minu vastu kõige järjepidevamalt huvi üles. Ega Eestist keegi teine lõpuks otseselt lepingut ei pakkunudki, kuigi 2-3 Eesti keskmikku veel oli mu kohta uurimas. Üleliia konkreetseks jutud ei läinud, sest õhus oli ka variant välismaal kätt proovida ühes Hispaania LEB Silver (tugevuselt kolmas liiga – toim.) võistkonnas. Kokkuleppele siiski ei jõudnud,” rääkis Haller Korvpall24.ee portaalile.

-Egert Haller ja Simeon Rice | Foto: Erakogu

Eestlane sai end proovile panna ka USA-s toiminud laagris G League’i meeste kõrval, kus üheks tuntuimaks nimeks oli endine ameerika jalgpallur Simeon Rice. Treeningut oli jälgimas kümme aastat NBA-s pallinud ning praegu Cleveland Cavaliersi klubi juures töötav Michael “Campy” Russell isiklikult. “Sain mingil määral uusi tutvusi ja tulevikus on võimalik uuesti USA-sse laagrisse minna. Mis puutub Russellisse, siis kahjuks minu pärast ta seal ei olnud, kuid väärt kogemus kindlasti!”

Võimalus oli juulis ka paariks nädalaks treeningpartneriks olla Läti vanameistrile Janis Blumsile, kuid paraku piirdus see vaid juttudega. “Kuna Kristaps Zeidsi ja Valga-Valka teed läksid lahku, siis jäi see kahjuks kõigest plaaniks. Blumsi näol on tegemist muuseas Zeidsi nõbuga.”

Algavaks hooajaks on 23-aastasel mängijal eesmärgid paigas. “Tahan sammu oma karjääris edasi astuda ning nõrkuste kallal kõvasti tööd teha. Võistkondlikuks eesmärgiks olen mõlemas liigas seadnud medali. Alla selle pole mõtet sihtida!”

scroll to top
Inline
Inline