Veidemanile ja Udinele väärt võit, Montegranarole valus kaotus

-Rain Veideman | Foto: Siim Semiskar

Itaalia korvpalli esiliigas teenis Raid Veidemani koduklubi Udine võõrsil 62:55 võidu Piacenza üle, kuigi poolajaks oldi veel kaotusseisus. Kaspar Treier ja Montegranaro pidid aga tabeli lõpuosas paikneva Bergamo 85:79 paremust tunnistama.

Piacenza asus esimese veerandaja möödudes kohtumist 17:13 juhtima ja sama suurt eduseisu hoiti ka poolaja lõppedes. Kolmanda veerandajaga otsustas Udine aga mängu mis võideti koguni 19:5. Vastased suutsid siiski veel mängus püsida ja viimase neljandiku võita, aga kokkuvõttes tuli leppida kaotusega.

Rain Veideman viibis väljakul 32 minutit ning viskas selle aja jooksul 9 punkti (vabavisked 6/6, kolmesed 1/5), võttis 5 lauapalli, tegi 2 vaheltlõiget, andis 2 korvisöötu ning tema vastu tehti 5 viga. Negatiivse poole pealt sooritas ta 2 isiklikku viga ja tegi 3 pallikaotust.

Võitjatele tõi 19 punkti Kyndall Dykes. Francesco Pellegrino lisas 11 punkti ja 11 lauapalli. Piacenzale tõi 11 silma Matteo Formenti. Võrdselt 10 punkti viskasid Davide Reati ja Jonathan Arledge.

Montegranaro kaotas esimesed kaks veerandaega 19:21 ning viimasele neljandikule vastu minnes oli kaotusseis seitsmepunktiline. Põnevus säilis ja Bergamo viimast veerandaega võita ei suutnud, kuid eduseisu mängu lõpuks siiski maha ei mängitud.

Kaspar Treier teenis 4 minutit mänguaega ja tegi selle ajaga ühe isikliku vea. Bergamole tõi 25 punkti Damian Hollis. 16 silma ja 10 lauapalli lisas Marco Lagana. Kaotajate poolelt viskas 21 punkti Lamarshall Corbett, 20 punkti jäi Valerio Amoroso nimele.

Turniiritabelis on Udine (15-9) kolmandal kohal, Piacenza (9-15) jätkab 16. tabelireal. Montegranaro (15-9) on viies, Bergamo (5-19) jätkab 14. kohal.