fbpx
Close

Vigastuspausil Konontšuk tahab ennast selle hooajaga suurele pildile mängida

-Artur Konontšuk | Foto: Southern Miss Men's Basketball Facebook

-Artur Konontšuk | Foto: Southern Miss Men’s Basketball Facebook

Tänavu USA üliõpilasliiga NCAA kõrgeimas divisjonis Southern Missi meeskonna ridades oma esimest hooaega mängiv Artur Konontšuk on sunnitud pidama mõnenädalast vigastuspausi.

Läinud laupäeval toimunud 69:72 kaotusmängus jõudis Konontšuk kaasa teha vaid kuus minutit, enne kui ta vigastuse tõttu platsilt lahkuma pidi. “Maandusin valesti ning põlv käis korra liigesest välja. Sellega vigastasin oma MCL-i (sisemist külgsidet) ja ristsidemeid. Doktor ütles, et taastumiseks läheb 2-3 nädalat. See juhtus mängu alguses, kohe kui platsile sain. Sellepärast polnud sooritus just kõige parem,” rääkis 19-aastane ääremängija portaalile Korvpall24.ee, kuid lisas, et tõsisemast vigastusest ta siiski pääses. “Peaksin jätma vahele ainult kaks mängu.”

Pikka jõulupuhkust esmakursuslane vigastuse tõttu pidada ei saa. “Lihtsamalt ei saa kunagi midagi. Kui teised teevad trenni, siis teed sina ka. Teed lihtsalt neid harjutusi, mida keha võimaldab. Sinna otsa läheb veel lisaks taastusravi,” sõnas Konontšuk.

Hooaja 11 esimese mänguga on ta kogunud keskmiselt 23,5 minutiga 7,8 punkti, 3,3 lauapalli ja 1,4 resultatiivset söötu. Oma senise NCAA-karjääri parima esituse tegi Konontšuk USA üliõpilaskorvpalli tippu kuuluva Gonzaga vastu, visates 69:94 kaotusmängus 19 punkti.

“Algus läks väga hästi. Nüüd lõpu poole on enesekindlus veidi langenud ja sellega ka sooritused halvemaks läinud. Muidugi tahaks paremini, tahaksin esimese hooajaga ennast suurele pildile mängida. Tahan näidata, et olen võimeline ka endast 2-3 aastat vanematega vastakuti minema,” ütles Konontšuk.

NCAA ja Eesti korvpalli suurimaks erinevuseks peab noormees mängutempot. “Mängu kiirus on kõige suurem katsumus hetkel. Ja mulle tundub, et siin vilistatakse vigu kergemalt kui Eestis. Mõned detailid kaitses vajavad samuti veel harjutamist,” rääkis Konontšuk, kes üle-eelmisel hooajal mängis Eesti meistriliigas ja mullu tuli Tšehhi esiliiga meistriks.

scroll to top