Viimasel veerandajal kaugvisetega hiilanud Treier aitas Ravenna taas võidulainele

-Kaspar Treier | Foto: Siim Semiskar

Itaalia esiliiga (Serie A2) möödunud mänguvoor oli eestlaste koduklubidele edukas. Alagrupi liider Ravenna Orasi alistas 86:78 (19:22, 21:13, 22:21, 24:22) Milano, võidud noppisid ka Forli, Napoli ning Rooma.

Eelmisel nädalal pika võiduseeriaga hüvasti jätnud Ravenna asus kodus kiirelt 9:3 juhtima, ent Milano 9:0 spurt veerandaja lõpus viis külalised 22:19 ette. Teisel mänguperioodil vedas kodumeeskonda peaasjalikult Charles Thomas ning poolajapausiks näitas tabloo väljakuperemeeste 40:35 paremust. Võrdselt kulgenud kolmanda veerandaja järel jäi kohtumise saatus otsustavale kümnele minutile. Ravenna ridades kerkis kohtumise võtmemomentidel taaskord esile Kaspar Treier, kes tabas neljanda veerandaja alguses kolme minuti jooksul 3 kaugviset, mis andis meeskonnale piisava hingamisruumi. Kuigi Milano jõudis veel nelja punkti kaugusele (78:82), kustutas Treieri pealtpanek 30 sekundit enne lõpuvilet külaliste võiduvõimalused.

Kaspar Treier jõudis juba kaheksandat mängu järjest kahekohalise punktisummani, visates kõik 11 punkti (kahesed 1/5, kolmesed 3/4) neljandal veerandajal. Ligi kahemeetrise ääremängija teenistuslehele jäid 24 mänguminutiga ka 2 lauapalli, korvisöötu ja vaheltlõiget ning üks pallikaotus ja 3 isiklikku viga. Mikk Jurkatamm tõi 16 minutiga 6 silma (kolmesed 1/1, vabavisked 3/4), jagas 2 söötu, tegi ühe pallikaotuse ning kolm viga. Giddy Potts tõi üleplatsimehena 29 punkti. Milano tulemuslikeimad olid Matteo Montano 21 punktiga ning Nik Raivio ja endine BC Kalev/Cramo mängumees Reggie Lynch 15 silmaga.

Kaspar Kitsingu koduklubi Forli 2.015 (14-6) võttis võõrsil kindla 82:63 (20:21, 24:14, 18:11, 21:16) võidu Juvecaserta (8-12) üle. Lorenzo Benvenuti tõi Forli ridades 16 silma, Kitsing mänguminuteid ei saanud.

Gir.Est divisjonis liidrina jäkav Ravenna on kogunud 21 mänguga 17 võitu, teisel kohal paikneval Forlil on kirjas 15 võitu.

Teises divisjonis sai raske võidu Hugo Erkmaa leivaisa Napoli, kes alistas lõpusekundite heitluses 77:75 (16:15, 27:21, 17:17, 17:22) tabeli punase laterna Bergamo. Diego Monaldi tõi võitjaile 21 punkti, Hugo Erkmaa arvele jäi 2 minutiga kogutud üks lauapall ning isiklik viga.

Napoli (10-11) asub Gir.Ovest divisjonis 10. kohal, kuid seitsmes positsioon on vaid ühe võidu kaugusel.