Viimsi tõusis tagasi esiliiga liidriks, Kadrina Karud said kümnenda võidu järjest

-Kaarel Traumann | Foto: Siim Semiskar

Eile peeti meeste Saku I liigas neli mängu. KK Viimsi/Noto alistas Betoonimesiter/SK Nord/Cramo võistkonna ja tõusis uuesti liidriks, Kadrina Karud said kümnenda järjestikuse võidu, seekord Tartu Ülikool/Kuremaa SK üle. Ka teistes mängudes üllatusi ei sündinud, tabeli kolmas KA Tallinna Kalev/TSK võitis Paide Viking Window meeskonna ning tagumise otsa võistkondade kohtumises alistas Balteco KK Hito/BC Karjamaa.

KK Viimsi/Noto – Betoonmeister/SK Nord/Cramo 78:63 (11:18, 23:16, 29:12, 15:17)

Järjekordse võidu võtnud ja turniiritabeli tippu tagasi jõudnud Viimsi võistkond kaotas küll esimese veerandaja, kuid poolajale mindi juba viigiseisul ja kolmandal veerandil tehti otsustav vahe sisse. Võitjad tabasid vastastest oluliselt paremini kahepunktiviskeid (64% vs 37%), muud näitajad olid üsna võrdsed.

Võitjatest oli parim Kaarel Traumann 22 punkti ja 6 resultatiivse sööduga, Andreas Märtson lisas 19 silma ja 7 lauapalli. Kaotajatest oli parim Siim Laur 18 punkti ja 5 lauaga.

Kadrina Karud – Tartu Ülikool/Kuremaa SK 89:68 (28:19, 21:17, 17:21, 23:11)

Kadrina kümnes võit tabeli eelviimase meeskonna vastu tuli üsna kindlalt. Vastastest tabati oluliselt paremini kolmepunktiviskeid (13 vs 3), võideti lauavõitlus (40:31) ja ka korvisööte anti oluliselt rohkem (25:11).

Võitjatest oli kõige tulemuslikum väljakult suurepäraselt tabanud (10/9) Lauri Mets 25 punkti ja 7 lauapalliga, Austin Dwight Wrighten ei jäänud kaugele kolmikduublist ning kogus 14 silma, 9 lauapalli ja 7 korvisöötu. Kaotajate resultatiivseim oli Sten Lillemägi 22 punktiga.

KA Tallinna Kalev/TSK – Paide Viking Window 90:61 (22:15, 19:15, 17:15, 32:15)a

Tabelis kolmandal kohal asuv Tallinna Kalev võitis väga kindlalt viiendal positsioonil asuvat Paide võistkonda, eriti suureks paisutati vahe viimase veerandiga. Kalevlased võitsid kindlalt lauavõitluse (44:28) ja tabasid kaugviskeid 46% täpsusega, samal ajal kui kaotajate kolmestest läbis korvirõnga ainult 22% katsetest.

Võitjate parim oli Tom Kaldre 28 punkti, 5 lauapalli ja 4 resultatiivse sööduga. Ott Sellis lisas 16 silma ning kaksikduubli tegi 12 punkti ja 14 lauapalliga Alvar Väli. Paide parim oli Saamuel Rõigas 17 punkti, 5 vaheltlõike ja 10 väljameelitatud veaga.

Balteco – KK Hito/BC Karjamaa 106:92 (26:32, 22:21, 31:24; 27:15)

Võiduga turniiritabelis üheksandaks tõusnud Balteco mängis kodus liiga punase laterna, Hito võistkonnaga ning kindlustas võidu alles tugeva viimase veerandajaga. Taaskord seitsme mehega mänginud vastastest oldi natukene paremad pea kõigis mänguelementides, kusagil mäekõrgust ülekaalu ei olnud. Mõlemad meeskonnad tabasid hästi viskeid, võitjate tabavus 55% ja kaotajatel 53%.

Suurepärase mängu tegi Balteco poolt Kiur Akenpärg, kes kogus 32 punkti, 4 lauapalli ja 5 resultatiivset söötu, Erik Luts lisas 23 punkti, 6 lauda ja 4 söötu. Kaotajatest kogus Edvard Trumm 24 punkti ja 15 lauapalli. Mitmekülgse mängu tegi ka kõik 40 minutit väljakul rassinud Margo Tali, kelle arvele jäi 16 punkti, 6 lauda ja 8 söötu.

Liidriks tõusnud KK Viimsi võistkonnal on Eesti Maaülikool/Scarconiga võrdselt 12 võitu ja 3 kaotust, kolmandal kohal jätkaval Tallinna Kalevil samapalju võite, kuid kaotus rohkem. Kadrina Karud on 10 võidu ja 6 kaotusega jätkuvalt neljandad ning Paide meeskond 8 võidu ja 7 kaotusega viies. Teistest väljakul käinud võistkondadest on Betoonmeister seitsmes, Balteco üheksas, Tartu Ülikool üheteistkümnes ning Hito 2 võidu ja 14 kaotusega viimasel kohal.

Kõik esiliiga võistkonnad jooksevad taas platsile järgmisel reedel, kui on ees ootamas kaks tõelist maiuspala. Liiga liider, Viimsi korvpalliklubi sõidab külla kolmandal kohal paiknevale Tallinna Kalevile ning Kadrina Karud saavad kodus jõudu proovida turniiritabeli teise, Maaülikooli meeskonnaga.