Võiduks lisaaega vajanud Peterson ja Agrigento jõudsid Serie B turniiril kaheksa parema sekka

-Mait Peterson | Foto: fiba.basketball

Itaalia tugevuselt kolmanda liiga ehk Serie B superkarika turniiri play-off’ide esimeses ringis alistas Mait Petersoni koduklubi Agrigento Fortitudo lisaajal Matera Olimpia 108:98 ning pääses veerandfinaali.

Kodusaalis mänginud Agrigento võitis avapoolaja 49:39, kuid kolmanda veerandi järel oli seis viigis 66:66 ning viigiga lõppes ka normaalaeg. Lisaaeg kuulus aga juba kindlalt kodumeeskonnale, 17:7.

Vahetusmängijate pingilt sekkunud Peterson pääses väljakule 10 minutiks, mille jooksul tõi viis punkti (kahesed 2/2, vabavisked 1/2), võttis ühe lauapalli ning blokeeris ühe vastaste pealeviske. Negatiivse poole pealt tegi 18-aastane ääremängija ühe pallikaotuse ja kolm isiklikku viga.

Üleplatsimeheks kerkis Petersoni meeskonnakaaslane Alessandro Grande, kelle arvele kogunes 36 punkti, neli lauapalli ja kaheksa korvisöötu.

Veerandfinaalid toimuvad 13.-15. novembrini.