Žalgiris pani Gran Canaria totaalselt paika, Vene sai endise koduklubi vastu punktid kirja

-Siim-Sander Vene | Foto: CB Gran Canaria Facebook

Korvpalli Euroliigas ei jätnud Kaunase Žalgiris Siim-Sander Vene kodumeeskonnale Gran Canaria Herbalife’ile mingit võimalust, kui teeniti 98:64 võit.

Juba avaveerandil viskas Žalgirise meeskond kodupubliku silme all 25 punkti külaliste kümne vastu. Poolajale mindi seisult 46:27. Hispaania klubi olukord muutus veelgi hullemaks kolmandal veerandajal, mille Žalgiris 31:18 võitis. Tasavägine viimane neljandik kuulus samuti võõrustajatele, mis andis kokkuvõttes 34-punktilise võidu.

Siim-Sander Vene mängis oma eelmise leivaisa vastu 17 minutit ja viskas 6 punkti (vabavisked 3/4, kolmesed 1/5). Lisaks sai ta kätte ühe lauapalli, kaotas korra pali ja tegi ühe isikliku vea. Võitjate poolelt tõi Edgaras Ulanovas 18 silma, Gran Canaria parim oli Marcus Eriksson 13 punktiga.

Kümnenda võidu teeninud Žalgiris tõusis ajutiselt Moskva oblasti Himkist mööda, kes kohtub reedel Baskonia esindusega. Gran Canariale oli see kuue võidu kõrvale 19. kaotuseks, mis jätab nad eelviimasele kohale. 14. positsiooni võivad nad aga tagasi haarata, kui Podgorica Buducnost kaotab reedel Piraeuse Olympiakosele.