fbpx
Close

Eesti U18 3×3 korvpallurid said teada vastased juunil toimuvatel maailmameistrivõistlustel

-U18 FIBA 3x3 MM | Foto: FIBA

-U18 FIBA 3×3 MM | Foto: FIBA

Neljapäeval selgusid Eesti U18 noormeeste 3×3 koondise vastased 3.-7. juunil Mongoolas, Ulan-Baataris toimuvatel FIBA 3×3 korvpalli maailmameistrivõistlustel. Eesti mängib ühes alagrupis Rumeenia, Brasiilia, Kõrgõstani ja Argentiinaga.

“Tundub korralik alagrupp, kuigi noorte puhul on raske ennustada koosseise. Kindlasti võib meie alagrupi favoriidiks pidada Argentiinat, kes eelmisel aastal tuli noorte olümpiavõitjaks, kuid kellele me napilt avamängus kaotasime,” hindas Eesti 3×3 korvpalli peatreener Siim Raudla, kellel on plaanis Eesti U18 3×3 koondiste trennid ühendada 3×3 MM-iks valimistuvate meeste omadega, et poisid saaksid olümpiaala maailmameistrivõistlusteks piisava ettevalmistuse.

Eesti 3×3 korvpalli valdkonna juhi Reigo Kimmeli sõnul on U18 3×3 koondise eesmärk on sama, mis meestel – esmalt jõuda alagrupi 5 võistkonna seast 2 parema sekka, kes pääsevad play-offi ja siis võtta mäng mängult edasi.

Eesti U18 3×3 koondis U18 FIBA 3×3 MM-iks selgub hiljemalt mai alguses. Eelmisel aastal esindasid Eestit Buenos Aireses toimunud noorte olümpiamängudel Kerr Kriisa, Aleksander Oliver Hint, Jaan-Erik Lepp ja Arthur Entsik.

scroll to top