fbpx
Close

19-aastane eestlanna läheb USA ülikoolinaiskonna lauavõitlust tugevdama

Avatar
-Anna-Helena Ehala | Foto: Siim Semiskar

USA üliõpilasliiga NCAA kõrgeimas divisjonis mängiv California Polütehniline Riiklik Ülikool ehk lühidalt Cal Poly andis sel nädalal teada, et uuel hooajal liitub nende korvpallinaiskonnaga 19-aastane eestlanna Anna Helena Ehala.

182 cm pikkune “number neli” on üks kuuest uuest mängijast Cal Poly 2019/20 hooaja nimekirjas ning erinevates noortekoondistes mänginud eestlanna toodi ülikooli peamiselt lauavõitlust tugevdama.

“(Katie) Nunnelley lahkumisega vajasime naiskonda juurde tõsist jõudu lauavõitlusesse. Anna on väsimatu lauavõitleja ning kartmatu kaitsemängija,” kommenteeris koguni 22 hooaega järjest tiimi juhendanud Faith Mimnaugh ülikooli kodulehele.

“Lisaks on tal juba olemas ka võimekus visata kolmepunktiviskeid ning korvi all hea jalgadetöö. See tähendab, et ta suudab skoori teha nii selg korvi poole mängides kui ka nägu ees rünnates,” lisas peatreener, kelle ajalooline võitude-kaotuste suhe on 298-341.

Cal Poly ajaloo edukaim hooaeg oli 2012/13, kui põhiturniir lõpetati tulemusega 21-11 ning pääseti seni kooli ajaloos esmakordselt NCAA finaalturniirile. Mullu oli aga naiskonna senise ajaloo kõige nigelam hooaeg, kui põhiturniir lõpetati skooriga 6-21.

Hüüdnime Mustangid kandev Cal Poly naiskond mängib NCAA I divisjonis alates 1994. aastast ning 1996. aastast kuulutakse Big West konverentsi.

Ehala pallis eelmisel hooajal Audentese SK särgis Eesti-Läti-Leedu ühisliigas ning kogus 26 mänguga keskmiselt 21,7 minutit, 5,3 punkti, 5 lauapalli ja 1,1 resultatiivset söötu. Neiu visketabavus väljakult oli 43,4% ning vabavisetel 78,3%.

scroll to top
Inline
Inline