22-punktilisest kaotusseisust välja tulnud Eestil tuli võõrsil siiski Kreekale alla vanduda

-Eesti korvpallikoondis | Foto: Siim Semiskar

Eesti meeste korvpallikoondis jätkas täna 2019. aasta MM-i kvalifikatsiooniturniiri Kreeka vastu. Neljandal veerandajal mängu põnevuse tagasi toonud Eesti pidi kokkuvõttes ikkagi Kreeka 87:75 paremust tunnistama.

Esimene poolaeg kulges tasavägiselt ning puhkepausile mindi võõrustajate 35:29 juhtimisel. Kreeka tegi vahe sisse kolmandal veerandajal, mis võideti 26:13, kusjuures ühel hetkel olid edunumbriteks koguni 61:39. Eestlastel tuli nii viimasele neljandikule vastu minna 19-punktilisest kaotusseisust.

Kolmepunktiviskeid hästi tabanud Eesti (14/27) valmistas kreeklastele palju peavalu ja kaks minutit enne kohtumise lõppu oli kodumeeskonna eduseis vaid 78:72. Sellest paraku lähemale ei jõutud ja tabavate vabavisetega ei lasknud Kreeka end üllatada.

Eesti koondise resultatiivseimaks kerkis 16 punkti visanud Sten-Timmu Sokk. Martin Paasoja lisas 15 silma, Kristjan Kitsingu arvele jäi 14 ja Janar Talts viskas 12 punkti. Võitjate poolelt oli peatamatu Ioannis Bourousis, kelle saagiks jäi 21 punkti ning 8 lauapalli. Panagiotis Vasilopoulos tõi omadele 17 punkti.

Järgmine mäng toimub juba ülehomme Tallinnas, kui Eesti koondisele sõidab külla Iisrael.