Haller ja Raadik aitasid Valga-Valka Lätis play-off koha lävele

-Rain Raadik | Foto: Siim Semiskar

Valga-Valka Maks&Mooritsa korvpallimeeskond naasis Läti liigas võidureele, kui alistati Läti Ülikooli tiim 89:77.

Valga alustas kohtumist suurepäraselt, kui mindi 11:2 ette ja peale esimest veerandaega juhiti 27:14. Kolmanda veerandaja alguses oldi juba 52:32 eduseisus, kuid seejärel tegid vastased 19:4 spurdi. Otsustavat veerandaega alustas piirilinna meeskond kindlamalt ja koguni 14 tabava kaugviskega teeniti kohustuslik võit tabelisse.

Võitjate parimad olid eestlased Egert Haller ja Rain Raadik vastavalt 18 ning 16 punktiga. Edgars Lasenbergs lisas 14 silma, Toms Leimanise ja Kristaps Miglinieksi arvele jäi võrdselt 12 punkti. Vastastele tõi Renars Birkans 20 silma, Linards Jaunzems lisas 16 punkti.

Turniiritabelis asub Valga kolme võidu ja kaheksa kaotusega seitsmendal kohal. Läti Ülikool (5-16) paikneb eelviimasel tabelireal. Järgmise kohtumise Läti liigas peab Valga 7. märtsil, kui võõrustatakse Jekabpilsi. Võidu korral tõustakse kuuendale ehk viimasele play-off kohale.