Sassari suutis end õnnetule teisele veerandajale vaatamata kokku võtta ning poolfinaali pääseja selgub viiendas mängus

-Kaspar Treier | Foto: Siim Semiskar

Kaspar Treieri koduklubi Sassari Dinamo võõrustas teisipäeval Itaalia korvpalli kõrgliiga veerandfinaalseeria neljandas mängus Veneetsia Umana Reyerit. Seeria esimesed kaks mängu oli Sassari kaotanud, kuid kolmas võideti ja nii säilitati lootus pääseda edasi poolfinaali. Koduplatsil tuli ka teine järjestikune mäng võita, et otsustavas viiendas mängus parem meeskond välja selgitada ning seda suudeti tulemusega 86:73 (20:6, 11:29, 28:24, 27:14).

Kahepunktiviskeid tabas paremini Veneetsia 48,3% – 41,7% (14/29 – 15/36). Kolmepunkti- ja vabavisetel oli Sassari parem vastavalt 52,0% – 35,5% (13/25 – 11/31) ning 85,0% – 50,0% (17/20 – 12/24). Lauavõitlus jäi 36:36 (ründelaud 11:9 Veneetsiale) viiki. Korvisööte andis Sassari rohkem 15:14, vaheltlõikeid tegid mõlemad meeskonnad 8. Pallikaotuseid kogunes Sassaril 14, Veneetsial 17.

Kaspar Treier sai mänguaega 5,5 minutit ja punktiarvet ei avanud. Statistikasse läks kirja üks lauapall.

Eimantas Bendzius viskas Sassari parimana 25 punkti ja võttis 6 lauapalli. Marco Spissu lisas 20 punkti, hankis 4 lauapalli ja andis 5 korvisöötu ning Toni Katic sai kirja 13 punkti ja 4 korvisöötu.

Curtis Jerrells tõi vastaste poolelt 14 punkti. Mitchell Watt kogus 13 punkti ja 3 lauapalli ning Jeremy Chappell järgnes 11 punkti, 9 lauapalli ja 5 korvisööduga.

Sassari ja Veneetsia mängivad poolfinaali koha välja neljapäeval, 20. mail. Võitja kohtub poolfinaalseerias põhiturniiri võitja Milano A|X Armani Exchange võistkonnaga, kes alistas veerandfinaalseerias 3:0 Trentino Dolomiti Energia. Brindisi Happy Casa oli samuti 3:0 parem Trieste Pallacanestrost ning poolfinaalseerias minnakse vastamisi Bologna Virtus Segafredoga, kes seljatas 3:0 Treviso De’Longhi.