FOTOD | Ajaloolise Eesti ja Läti Tähtede mängu võitsid teisel lisaajal lõunanaabrid

-Eesti meistriliiga tähtede mängu meeskond | Foto: Siim Semiskar

Tallinnas Saku Suurhallis toimunud Tähtede mängus osutus parimaks Läti pool, kelle võidunumbriteks jäi 127:126. Seejuures selgus võitja alles teisel minutilisel lisaajal, kui võidukorvi viskas Riia VEF-i tagamängija Alex Perez.

Lõbusas õhkkonnas kulgenud kohtumises jäi Eesti võistkond ühel hetkel juba 20 punktiga kaotusseisu, kuid tabavate kaugvisetega tuldi mängu tagasi. 121:121 seisult läksid meeskonnad omapärasele ühe minuti pikkusele lisaajale ning Viktors Iljinsi ja Isaiah Briscoe korvidest järgnes teinegi. Paar sekundit enne lõppu viis Alex Perez Läti poole punktiga juhtima ja kuigi Briscoe sai veel viimasel hetkel kolmepunktiviske ette võtta, ei tabanud ameeriklane seda.

Läti tiimi suurim punktitooja oli 19 silma kogunud Roberts Freimanis, Toms Leimanis lisas 17 ja Perez 15 punkti. Eesti liiga Tähtede meeskonna parim oli 39 punktiga Isaiah Briscoe, kes sai samuti kohtumise MVP auhinna. Kristo Saage arvele jäi 19 silma ning Sten Olmre kogus 13 punkti.

Üritusel toimus ka mitmeid teisi vastasseise. Kolmepunktiviske võistluse pani kinni Valga-Valka Maks&Mooritsa mängumees Egert Haller, kes finaalis seljatas BK Ogres palliva Marcis Vitolsi. Lätlane Ricards Pinne võitis pealtpaneku võistluse ja Skill Challenge’i ehk osavusvõistluse esikoha teenis Alex Perez.

3×3 tänavakorvpallis pani oma paremuse maksma Eesti võistkond, kelle eest mängisid Mario Paiste, Kiur Akenpärg, Janis Vahter ja Erik Luts. Kummagi korvpalliliigade peatreenerid osalesid ka keskjoone viskevõistlusel. Ainsana tabasid oma viske Kalev/Cramo peatreener Donaldas Kairys ja Riia VEF-i juhendaja Janis Gailitis.