Jämtland teenis tabeli viimase üle raske võidu, Puidetilt tagasihoidlik mäng

-Jaan Puidet | Foto: Jämtland Basket

Jaan Puideti koduklubi Jämtland teenis Rootsi meistriliigas 11. võidu, kui Nässjö Basket alistati 88:84.

Liigatabeli viimase Nässjö vastu pinget jagus ja kolmanda veerandaja lõppedes oli seis viigis 65:65. Otsustavatel sekunditel sai vabaviskejoonile minna just Puidet ja tõi omadele vajaliku punkti juurde. Vastaste poolelt läks kaugviskele kuus sekundit enne mängu lõppu veel Jonathan Peleg, kuid siit punkte juurde ei tulnud ja Jämtland sai kokkuvõttes magusa võidu.

Puideti arvele jäigi 23 minutiga vaid üks punkt, kuid lisaks kogus ta ka 6 lauapalli, andis 3 korvisöötu ja sooritas 2 vaheltlõiget. Negatiivse poole pealt tegi ta ühe isikliku vea ja pallikaotuse.

Kohtumise üleplatsimees oli eestlase meeskonnakaaslane Toni Prostran 22 punktiga. Brandon Taylor lisas 19 silma ja 8 lauapalli. Kaotajate eest säras 18 punktiga Angelo Griffis.

Jämtland (11-11) jätkab kaheksa meeskonna seas 4. kohal, Nässjö (4-17) on jätkuvalt viimane.