Anna Gret Asi pakkus U16 poolfinaalis harvanähtava statistikarea

-Anna Gret Asi | Foto: Siim Semiskar

G4S Noorteliiga U16 vanuseklassi tütarlaste finaali jõudsid Audentese SK/TSK ja Tartu Kalev. Audentese SK/TSK alistas päeva esimeses kohtumises Tallinna Kalevi numbritega 67:41. Tütarlaste teises poolfinaalis oli Tartu Kalev 86:66 üle Pärnu SK naiskonnast.

Audentese naiskond haaras esimese veerandi järel 27:9 eduseisu. Poolajaks suurendati vahet veelgi, 40:16 peale. Teisel poolajal mäng küll ühtlustus, kuid Reet Rausbergi juhendatav Audentes suutis vahet suuremana kui 20 punkti, kirjutab Basket.ee.

Anete-Elisabeth Adler panustas võitjate kontosse 16 punkti ja 15 lauapalli. Marie-Anette Sepp lisas 14 punkti. Tallinna Kalevi parim oli Ksenija Lebedeva 7 punkti ja 13 lauapalliga

Teises poolfinaalmängus haaras esimestest mänguminutitest ohjad tartlannade vedur Anna Gret Asi, kes kõmmutas viie ja poole minutiga 13 punkti ning viis enda naiskonna ette 17:4. Veerandi lõpuks kogus neiu võimsad 21 punkti ja 9 lauapalli. Tartu haaras 30:12 eduseisu. Poolajapausile mindi Kalevi 54:33 juhtimisel.

Viimasele veerandile mindi Kaire Asi juhendatava Kalevi 70:52 eduseisus. Otsustavad kümme minutit mängiti küll võrdset korvpalli, kuid liiga suureks kärisenud vahet Pärnu neiud enam ohtlikult väikeseks vähendada ei suutnud. Võit ja finaalikoht kuulus Tartu Kalevi naiskonnale.

Võitjate parimana kogus Anna Gret Asi 43 punkti, 20 lauapalli, 10 vaheltlõiget ja 6 resultatiivset söötu (efektiivsustegur 63). 10 punkti lisasid Belinda Lepmets ja Annaliisa Väljaots. Pärnu parimana viskas Helerin Kass 21 silma.