Poiste U16 finaali murdsid TTÜ KK/TSK ja KK Viimsi/Kesklinna KK

-Kasper Suurorg | Foto: Siim Semiskar

Noormeeste U16 vanuseklassi Eesti meistrivõistluste finaalipääsme teenisid TTÜ KK/TSK, kes alistas poolfinaalis 80:69 BC Tartu ning KK Viimsi/Kesklinna KK, kes oli 99:80 parem Raplamaa meeskonnast.

Avamängu tasavägise esimese veerandi võitis TTÜ 18:15. Teisel veerandil rebis Tartu korraks kuue punktiga ette (37:31). TTÜ küll vähendas vahet, kuid pikale pausile mindi tartlaste napis 40:37 eduseisus. Kasper Suurorg tõi TTÜ poolelt 11 silma, tartlaste resultatiivsem oli Sverre Aav 11 silma ja 6 tulemusliku sööduga, kirjutab Basket.ee.

Tartu läks kolmeminutilise mängu järel taas seitsmega ette (46:39). Rein Raami hoolealused hakkasid veerandi lõpus väsima ja TTÜ vähendas kaugvisete toel skoori enne viimast veerandaega kahepunktiliseks, 54:52.

Neljas veerand algas tartlaste ebasportliku veaga, mille tulemusena haaras TTÜ 55:54 eduseisu. Kui mängida jäi neli minutit oli seis viigis 63:63. Tartlased tegid paar rumalat pallikaotust ja ründevea ning TTÜ karistas vastaste eksimused valusalt ära. Ken-Martti Reinarti korv viis TTÜ kaks minutit enne normaalaja lõppu ette 71:65. Marko Parkoneni hoolealused pressisid niigi väsinud tartlasi kaitses kõvasti ja võtsid lõpuks 80:69 võidu.

Võitjate parimana viskas Kasper Suurorg 19 silma. Ken-Martti Reinar lisas kaksikduubli 15 punkti ja 14 lauapalliga. Tartlaste poolelt tõi üleplatsimehena Sverre Aav 24 punkti.

Noormeeste teises poolfinaalis läks kodumeeskond Raplamaa kiirelt 5:0 ette. Viimsi võttis aja maha, tegi korrektuurid ning hingetõmbepausile siirduti väljakuperemeeste minimaalses 21:20 eduseisus. Teisel veerandil haaras initsiatiivi KK Viimsi meeskond, võites neljandiku 24:16 ja minnes poolajaks ette 46:39.

Selgelt loogilisemaid lahendusi leidnud Viimsi läks enne ostustavat neljandikku juhtima 19 punktiga, 74:55. Raplamaa suutis neljanda veerandi alguses vahe vähendada kümnele punktile (78:68), kuid sellest enamat ei suudetud.

Võitjameeskonna parim oli 27 punkti ja 10 lauapalliga kaksikduubli teinud Hugo Toom. 23 silma tõid Jorgen Rikberg ja Hugo Kivilo. Raplamaa suurim skooritegija oli Markus Ruubel 27 punktiga.

Homses finaalis kell 18.15 lähevad vastamisi TTÜ KK/TSK ja KK Viimsi/Kesklinna KK. Pronksmedali saatuse otsustavad Raplamaa ja BC Tartu kell 13:45 algavas kohtumises. Kõik medalimängud on otseülekandes nähtavad Delfi TV vahendusel!