fbpx
Close

Drell ja Raieste aitasid püstitada NBA rekordit

-Henri Drell ja Sander Raieste | Foto: Siim Semiskar

-Henri Drell ja Sander Raieste | Foto: Siim Semiskar

Korvpalliliiga NBA andis aprilli lõpus tiimidele teada, et tänavu suviseks draftiks andis oma nime üles kokku 233 korvpallurit, kellest 175 on USA kolledžipallurid ja rekordit tähistavad 58 n-ö rahvusvahelised mängijad. Viimaste hulgas on üles antud ka kaks Eesti noormeest – Saksa klubi Bambergi hingekirja kuuluv Henri Drell ja Hispaania hiiu Baskonia süsteemis treeniv Sander Raieste.

Tänavune draftiks üles antud mängijate kogunumber on küll kolme võrra väiksem kui mullu, kuid rahvusvaheliste pallurite arv oli seejuures omakorda kolme võrra suurem. Rahvusvaheliste pallurite puhul kirjutas ESPN oma allikatele tuginedes, et paljud agendid andsid oma mängijate nime üles üksnes selleks, et tagada võimalus, et nende klient kutsutakse NBA Global Camp laagrisse. Eelmisel aastal esmakordselt NBA korralduse all toimunud laager kolib Trevisost Monacosse ning toimub 30. maist 2. juunini.

Mullu vihjas NBA agentidele mitteametlikult, et tänavu ei pruugita Global Campi neid mängijaid kutsuda, kes oma nime draftis üles andnud pole. Ametlikku seisukohta liiga võtnud pole, aga enamus agente otsustasid minna kindla peale välja, et nende klient ei jääks talendilaagri võimalusest sellise asja tõttu ilma. Seda enam, et õigel ajal oma nime mahavõtmisega ei kaotata tulevikus võimalus uuesti ennast draftis üles anda ja sama protsessi korrata.

Kui USA üliõpilaskorvpallurid peavad kolledžis jätkamiseks oma nime maha tõmbama hiljemalt 29. maiks, siis rahvusvahelistel palluritel on tähtajaks 10. juuni. Hiljemalt selleks kuupäevaks selgub ka eestlaste Henri Drelli ja Sander Raieste saatus. Ekspertide arvamusele tuginedes võib eeldada, et Drelli puhul on võimalused suuremad, et ta juba tänavu ennast ka drafti jätab. Raieste puhul arvatakse pigem, et tema võtab sel suvel oma nime lõpuks tagasi.

Viimastel aastatel on NBA draftiks ennast üles andnud tunduvalt rohkem mängijaid, kui viimase 15 aasta jooksul varem kombeks oli. Näiteks 2012. aasta draftis pani esialgu oma nime kirja kõigest 49 kolledžipallurit ja 17 rahvusvahelist mängijat ehk vaid 66 noormeest.

Peamiseks põhjuseks oli reegel, mille kohaselt aastatel 2009-15 tähendas ennast draftinimekirja panemine automaatselt seda, et kaotati õigus kolledžisse naasta. Nüüdseks on see reegel muudetud selliselt, et ülikoolipallurid saavad testida tiimide huvi nende vastu ning õigel ajal protsessist välja astudes säilitatakse õigus minna tagasi ülikoolikorvpalli mängima.

Tänavune NBA draft peetakse 20. juuni Brooklynis Barclay Centeris. Oma nime üles andnud korvpallurite nimekirja leiab SIIT.

scroll to top