fbpx
Close

Eesti “Kalevipojad” pole põhjanaabrite juures töötades korvpalli unustanud

-Võistkond Palja Relvaga ehk Siim Pärnoja, Karlis Kampus, Erik Engbusk ja Silver Palk | Foto: Raivo Tammus

-Võistkond Palja Relvaga ehk Siim Pärnoja, Karlis Kampus, Erik Engbusk ja Silver Palk | Foto: Raivo Tammus

Helsingis toimus pühapäeval korraliku tasemega 3×3 korvpalliturniir, kus tugevamas kategoorias jagasid kirkamad medalid Eesti tiimid. Eestlaste esindused olid väljas ka amatööride kategoorias, kus kaheksa meeskonna hulgast jõudis finaali meie sats nimega “Palja Relvaga”, kelle koosseisu kuulusid Siim Pärnoja, Karlis Kampus, Silver Palk ja Erik Engbusk. 

Korvpall24.ee uuris teise koha saanud mängijatelt nende varasemat kokkupuudet korvpalliga ning kuidas meeskond kokku saadi ja millega üldse tegeletakse. Võistluse nimekirjas olid eestlased kirjas kui Soome sats, mis näitab, et meie kaasmaalased on seal ennast kenasti sisse seadnud.

Siim Pärnoja rääkis, et seltskond saadi kokku Facebooki kaudu: “Võib öelda, et lähitutvusringkonna parima meeskonna saime kokku. Elame ja töötame neljakesi kõik Soomes.” Selles koosseisus enne ei olnud mehed mänginud, kuid keemia väljakul oli hea. Üle lahe tööle läinud Pärnoja korvpalliga leiba lauale loomulikult ei too: “Mina parandan igapäevaselt rekkaid. Kuulun ühe firma nö väikeste omanike ringi. Eestis olen korvpalli hästi vähe mänginud, enamasti maakonna tasemel ja mõned mängud teises liigas.”

Soomes pallib mees tasemelt kolmandas liigas ehk ühes piirkonna liigas: “Siin ongi nii, et on kaks üleriigilist liigat ja regionaalsed liigad. Taseme poolest on viimased võrreldavad Eesti teise liigaga. Meeskondadest leiab endiseid meistriliiga pallureid, noori, keskmikke ja kõik võivad kõiki võita.” Pärnoja lisas, et regionaalsete liigade tiimides mängib päris palju eestlasi ning tal on hea meel kaasmaalastega ühes pundis toimetada.

Karlis Kampus sattus põhjanaabrite juurde ülikoolis käies: “Tuli pakkumine minna Soome ehitusele tööle. Siin tutvusin teiste eestlastega, kes kutsusid mu mängima Uusimaa piirkonna kolmandat liigat.” Lõppenud hooaeg ei läinud Karlise sõnul küll nii, nagu taheti, aga väga lahe ja mõnus oli tema sõnul eestlastega koos mängida. “Helsingis on nii, et igal pool, kus kõnnin, näen vähemalt ühte või mitut eestlast. Eestlasi on igal pool.”

Silver Palk rääkis, et osales nii kõva tasemega 3×3 turniiril esimest korda: “Erik (Engbusk) kutsus, temaga oleme koos noorteklassides päris palju mänginud. Toimetan muidu Soomes ettevõtjana laonduse valdkonnas ja oli vaba päev ning tulin turniirile. Päris lahe on mängida.” Silver Palk lubas, et kui õnnestub tööga kokku sobitada, siis harrastab ta korvpalli põhjanaabrite juures ka edaspidi: “Peab mängupraktikat saama, ammu pole trenni teinud.”

Erik Engbusk mängis koos Silver Palgiga kunagi SK Marcuses ning tema sõnul oli neil päris hea meeskond: “Kuni mürsikud kasvasid sellest välja ja iga üks hakkas oma asju ajama. Siis läks ka tiim laiali”. Kodumaad pole mees võõrsil olles unustanud: “Kuus vähemalt nädal aega olen kindlasti Eestis. Siin Soomes ma praegu kuskil liigas ei mängi, vahel käin palli põrgatamas.”

Turniire toimub 3×3 korvpallis läbi kogu suve ja ülejäänud toimuvad Eestis. Finaaletapp peetakse 10. augustil Tallinnas Vabaduse väljakul.

scroll to top