Eesti koondis lahkub Serbiast pea püsti

-Maik-Kalev Kotsar | Foto: Siim Semiskar

Eesti meeste korvpallikoondis pidas sellel nädalal oma teise MM-valikmängu, kui võõrsil mindi vastamisi Serbiaga, kellelt tuli vastu võtta 65:91 kaotus. Neljapäeval heideldi Saksamaaga ja teeniti 43:86 kaotus.

Kohtumine algas tasavägiselt ning suuresti Indrek Kajupanga korvidest oli Eesti 2.55 enne veerandaja lõppu 14:13 peal. Esimesed kümme minutit lõppesid siiski serblaste 22:16 juhtimisel. Lauavõitluses raskustes olnud Eesti jaoks kasvas vahe peagi üle kümne punkti suuruseks, kuid kahel korral 2+1 rünnaku realiseerinud Maik-Kalev Kotsari abiga suudeti oma kaotusnumbreid kontrolli all hoida. Poolajale mindi Serbia 45:29 juhtimisel.

Teist poolaega alustas resultatiivsemalt kodumeeskond ja esimese viie minutiga oli tehtud 14:3 spurt. Veerandaja lõppedes olid eestlased suutnud kokku visata 11 punkti vastaste 29 vastu ning viimasele neljandikule mindi seega seisult 40:74. Neljas veerandaeg kuulus Eestile 25:17, mis tähendas kokkuvõttes 26-punktilist kaotust.

Indrek Kajupank kerkis Eesti parimaks 17 punktiga. Maik-Kalev Kotsari ja Sander Raieste nimele jäi võrdselt 12 silma. Käe sai valgeks veel ka Kregor Hermet (7 punkti), Kristian Kullamäe (3), Saimon Sutt (5), Mihkel Kirves (1), Tanel Kurbas (6) ja Martin Paasoja (2). Serbia eest viskas 14 punkti ja kogus 6 lauapalli Nemanja Bjelica.

Järgmine MM-valikmäng toimub 30. novembril, kui Eesti võõrustab Gruusia koondist.