fbpx
Close

Eesti korvpallikoondislane naaseb pärast aastast pausi Prantsusmaa esiliigasse

-Maaja Bratka | Foto: Siim Semiskar

-Maaja Bratka | Foto: Siim Semiskar

Eesti naistekoondise korvialune liider Maaja Bratka on pärast vaheaastat naasmas taas Prantsusmaa esiliigasse oma endise koduklubi Montbrisoni ridadesse.

27-aastane ja 190 cm pikkune neiu tegi hooajal 2017/18 Prantsusmaa esiliigas korraliku hooaja, kui tõi oma naiskonna liidrina 17 kohtumisega keskmiselt 19,5 punkti, 7,1 lauapalli ja 1,4 korvisöötu. Seejuures viibis eestlanna väljakul keskmiselt 35,8 minutit.

Bratka toonasele jätkamisele Prantsusmaal tõmbas kriipsu peale 3×3 korvpalli EM-kvalifikatsiooniturniiril saadud ränk kannakõõlusevigastus, mille tõttu jäi eelmine hooaeg neiul poolikuks.

Platsile naasis Bratka hooaja teises pooles Tallinna Ülikooli ridades ning kogus 14 mängu ja keskmiselt 29,3 minutiga 12,1 punkti, 6,7 lauapalli, 1,9 korvisöötu ja ühe vaheltlõike.

Nüüd kinnitas Bratka Korvpall24.ee portaalile, et on taas liitumas Montbrisoniga. “Täpselt nii, lähen tagasi,” lausus neiu rõõmsalt. “Nad ootasid mind (vigastuspausilt) tagasi küll, aga uus leping tuli ikka sõlmida. Aga nende pakkumine sobis ning sõlmisime lepingu tegelikult juba aprillis või oli see isegi märtsi lõpus juba.”

Montbrisoni kodulehel leitava koosseisu järgi on eestlanna naiskonna üks kahest võõrleegionärist, kui samuti korvi all võtab koha sisse 188 cm pikkune ja 28-aastane ukrainlanna Olga Maznichenko.

scroll to top