fbpx
Close

Eesti U18 koondis sai 3×3 MM-il kolme napi kaotuse kõrvale ühe võidu kätte!

Avatar
-Eesti U18 3×3 korvpallikoondis | Foto: Ekraanitõmmis

Mongoolias peetavatel U18 vanuseklassi 3×3 korvpalli maailmameistrivõistlustel jäi Eesti koondis koosseisus Andre Loigu, Marcus Neiland, Illimar Raiend ja Renno-Renek Rattasepp pidama alagrupiturniirile. Eestlased naasevad kaugelt võistlusreisilt kolme väga valusa kaotusega ning raske võiduga grupi autsaiderite üle.

Kolmapäevases esimeses ja kokku kolmandas alagrupimängus võeti vastu juba kolmas väga valus kaotus, kui 20:21 jäädi alla Brasiilia eakaaslastele. Eesti nelik oli matši vältel pidevalt tagaajaja osas, kuid seisult 9:14 leiti kaugvisete toel oma mäng ja tuldi 16:16 viigini. Minut enne lõppu oli Brasiilia taas kahega ees (20:18), kuid Andre Loigu hullumeelne kolmene viigistas seisu. Kohe järgmisel rünnakul lahendasid brasiillased ilusa rünnaku korviks ning võitsid kohtumise 21:20.

Mängu lõpufaasis kaks olulist kaugviset tabanud Renno-Renek Rattasepp kogus meie parimana 8 punkti, samuti kaks kaugviset sopsanud Loigu arvele jäi 7 silma ning Illimar Raiend ning Marcus Neiland lisasid vastavalt 3 ja 2 punkti.

Viimases alagrupimängus läks Eesti esindus vastamisi Kõrgõstaniga, kes seniste tulemuste järgi oli olnud kindel autsaider. Seni parimas mängus 9 punkti kogunud Kõrgõstan tuli eesti vastu aga agressiivselt ning meie noormeestel olid kolm valusat kaotust jalgades ja peas. Kuigi kohtumise alguses jäid eestlased suurelt taha, siis lõpuks võitjas kahtlusi polnud ning Eesti sai alagrupis 21:16 võiduga silma pähe.

Nii läbimurretelt kui kaugvisetest skoori teinud Illimar Raiend oli 8 punktiga meie edukaim, Rattasepp lisas 6, Loigu 5 ning Neiland 2 silma.

Eesti lõpetas D-alagrupi ühe võidu ja kolme kaotuse ning neljanda kohaga. Alagrupist pääsesid edasi Rumeenia ja Argentina, kellele eestlased andsid esmaspäeval vägevad lahingud, kui kaotati alles matši lõpusekunditel.

Tabeliseis

scroll to top
Inline
Inline