Erkmaa ja Miti koduklubid lõpetasid põhihooaja võidukalt

-Arnold Mitt ja Rossella Virtus | Foto: Rossella Virtus Civitanova Marche Facebook

Itaalia tugevuselt kolmanda liiga ehk Serie B põhihooaja viimases voorus said võidud kirja nii Hugo Erkmaa koduklubi Napoli Basket kui ka Arnold Miti Civitanova Marche Virtus.

Napoli Basket alistas võõrsil Catania Alfa Basketi 80:72. Külalised juhtisid avaveerandi järel 20:13 ja poolajaks 36:32, kuid jäid kolmanda perioodi lõpuks 54:55 kaotusseisu. Mängu saatus otsustati viimase veerandaja alguses, kui Napoli tegi 13:1 spurdi.

Algviisikus alustanud Erkmaa arvele kogunes 16 mänguminutiga üks punkt (kolmesed 0/1, vabavisked 1/2), üks lauapall, 3 pallikaotust ja 2 isiklikku viga. Tema takistamisel tehti üks viga.

Napoli kogus D-alagrupis 18 võitu ja 12 kaotust, mis andis neile tabelis kuuenda koha. Play-offi avaringis minnakse vastamisi C-alagrupis kolmandana lõpetanud Fabriano Janus Basketiga.

Civitanova Marche Virtus sai koduväljakul kindla 95:59 võidu Catanzaro Planet Basketi üle. Võõrustajad tegid otsustava vahe sisse juba avaveerandil, mis võideti 32:13. Poolajavileks juhtis Civitanova Marche 54:29 ja kolmanda veerandaja lõpuks 72:47.

Algviisikus alustanud Mitt viibis väljakul 27 mänguminutit ning sai selle ajaga kirja 5 punkti (kahesed 0/6, kolmesed 0/1, vabavisked 5/8), 11 lauapalli, 2 viskeblokeeringut, ühe vaheltlõike, 2 pallikaotust ja 2 isiklikku viga. Vastased tegid tema takistamisel 4 viga.

Civitanova Marche sai C-alagrupis 13 võidu ja 15 kaotusega üheksanda koha, jäädes esimesena play-offist välja.