fbpx
Close

Euroopa korvpalli üks teravamaid skoorimasinaid pikendas klubiga lepingut aastani 2023

-Aleksei Šved | Foto: Siim Semiskar

-Aleksei Šved | Foto: Siim Semiskar

Kui vahepeal levisid uudised, et Moskva oblasti Himki korvpalliklubi staar Aleksei Šved piilub taas ookeani taha NBA-sse, siis selle nädala alguses tuli uudis, et 31-aastane ja 198 cm pikkune skoorimasin jätkab veel kolm aastat senises koduklubis.

Moskva CSKA meeskonnast aastate eest tuule tiibadesse saanud tagamees pallis aastatel 2012-15 nelja erineva NBA klubi eest, kui kandis Minnesota, Philadelphia, Houstoni ja New Yorgi särke. Alates 2015. aastast on Šved pallinud VTB Ühisliigas Moskva oblasti Himkis.

Lõppenud hooajal ka Euroliigas vägevaid esitusi teinud Šved kogus Euroopa tugevaimas klubisarjas 26 mänguga keskmiselt 21,4 punkti, 6,2 resultatiivset söötu ja 2,7 lauapalli ning VTB Ühisliigas olid tema näitajad 13 kohtumist, 29,1 minutit, 22,4 punkti, 9,2 söötu ja 3,1 lauapalli.

Euroliigas oli Šved oma punktisummaga kogu liiga peale teine mees, jäädes alla vaid keskmiselt 22 silma visanud Shane Larkinile. VTB Ühisliigas Švedile skooritegemises vastast ei leidunud, kui Astana snaiper Malcolm Hill jäi venelasest maha rohkem kui kahe punktiga. Veel suurem ülekaal oli Švedil resultatiivsete söötude arvestuses, kus edu Peterburi Zeniidi tagamehe Alex Renfroe ees oli rohkem kui kolm söötu.

Moskva oblasti Himki oli hooaja katkestamise hetkel Euroliigas 13 võidu ja 15 kaotusega 7. kohal ehk heitles usinalt play-off koha nimel. VTB Ühisliigas oldi aga 18 võidu ja 1 kaotusega kindel liider.

scroll to top