fbpx
Close

Fantaasia Fred langes hoolimata südikast esitusest liigatabeli lõppu

-Joel Embiid | Foto: USA TODAY Sports/Scanpix

-Joel Embiid | Foto: USA TODAY Sports/Scanpix

Praegusel uute alguste ajal, kus kõik vana on jäänud justkui maha, võiks arvata, et Fredi eelmiste voorude kaotustejada jäi samuti ukse taha. Sellisel pooleldi riimuval mõttel polegi viga, kuid isegi fantaasiamaailmas ei täitu kõikide unistused. Eriti, kui unistajaid on 20 ning kõik ihkavad üht ja sama – võita. Fredi unelm alustada aastat võidukalt lõppes täpselt samas kohas nagu mitmed eelnevadki nädalad – esmaspäevahommikuse äratuskella saatel ning avastades, et taaskord on vooru viimaste mängudega võit näppude vahelt pudenenud.

Viimatises voorus juhtis Fred enne pühapäevaseid mänge 5-4, kuid otsustaval mängupäeval ei suutnud ükski Korvpall24.ee meeskonna liige positiivselt üllatada ning 2-7 kaotus Trust the Processile oligi tõeks saanud. Fredi meeskond tegi hooaja parima tulemuse visketabavuses (49,9% / 3. tulemus) ja punktides (497 / 10.) ning kordas 50 kolmesega 7. voorus tehtud isiklikku tipptulemust, paraku tuli viimase päevaga kaotus vastu võtta kõigis kolmes nimetatud kategoorias. Piinlik on vastu vaadata ka vabavisketabavusele (60,7% / 20.), mida võib selgelt lugeda senise hooaja üheks suurimaks põrumiseks. Mängijatest tuleks teist nädalat järjest esile tõsta Derrick White`i, kes viskas kolmes kohtumises mängujuhi kohta hämmastava tabavusega (visked väljakult 24/29 ehk 83%, kolmesed 5/6 ehk 83%) keskmiselt 20 punkti (hooaja keskmine 7,6).

Vähemalt kahel tiimil õnnestus uuel aastal unistused täide viia. Earl Manigault (13.) alistas 6-3 Tartu Kavalerid (2.), kes ei saanud nädala jooksul kasutada vigastatud Derrick Rose`i ja Chris Pauli. Võiduhõngulise viigiga võib rahule jääda ka Legacy (17.), kes kärpis pisut SK Socratese (5.) tiibu. Liider The Trumps end üllatada ei lasknud ning võttis Nuia Huntide vastu 6-3 võidu.

Roto-formaadis näitas Korvpall24.ee 81,5 punktiga nädala 15. tulemust, mis kokkuvõttes lisas kontosse pool punkti (49->49,5). Kumulatiivselt toimivas roto-formaadis lähevad vahed kategooriate siseselt üha suuremaks ning positsioonid hakkavad aja möödudes üha enam kivistuma. Esikolmikusse tõusis Desperado Ehitus BC, kes langetas S*ta Kotid neljandaks. Suveräänne liider on jätkuvalt The Trumps, kes lisas nädalaga enda kontosse 4,5 punkti. Tartu Kavalerid kaotas 9,5 punkti ning lasi sellega lähimad jälitajad enda kannule.

Äsjalõppenud voor tõi üldises tabeliseisus muutuse, mida Fred hooaja alguses vaimusilmas ette ei näinud. Pikalt koos Narva Brigaadiga viimases vagunis sõitnud Korvpall24.ee tiim vahetas kamraadiga istekohad ning peab nüüd teekonda jätkama puidust pingil istudes. Eelviimasest kohast jääb Fredi lahutama 1,5 võidupunkti, play-offi koht kaugenes 11,5 punktini. VIP-vagunisse tõusis taas Trust the Process, kes möödus seni kolmandat positsiooni hoidvast Tallinna Tormist. The Trumpsi edu Tartu Kavaleride ees paisus 13 võidupunktini. Esikümnes rühkisid ettepoole ka Emel Jobiid (7.->5.) ja Desperado Ehitus BC (8.->6.), kes mõlemad tõusid kahe koha võrra.

Mängijate TOP-is jäi esikolmik nädalaga muutumatuks, neljandaks tõusis Fredi vastu äsjalõppenud voorus 28,3 punkti ja 15 lauapalli panustanud Karl-Anthony Towns. Vigastuspausil olev LeBron James on vajunud 10. positsioonile. Fredi meeskonna liidritena jätkavad Ben Simmons 39. kohal ning  TOP 50-t lõpetav Jamal Murray.

Seda, kas algav 13. voor on Fredile õnnelik, selgub täpsemalt nädala pärast. Vastaseks andis kalender S*ta Kottide (8.) meeskonna, kelle esinumbriks on Philadelphia 76ersi hiid Joel Embiid. Võimsat hooaega tegev keskmängija viskas eelmise vooru kolmes mängus keskmiselt 31,7 punkti, hankis 16,3 lauapalli ja blokeeris 2 vastaste pealeviset. Meeskonna tuumikusse kuuluvad veel Josh Richardson, CJ McCollum, DeAndre Ayton ja Myles Turner. McCollumi ja Turneriga on Fredi juba silmitsi seinud, kuna veel kaks nädalalt tagasi kuulusid mõlemad mängumehed BC Kohila Paberivabriku rivistusse. Kui võrrelda lõppenud vooru protokolle, jäänuks omavahelises võrdluses 5-4 peale Korvpall24.ee meeskond.


Fantaasia Fred on Korvpall24.ee toimetuse poolt loodud tegelane, kes osaleb NBA fantaasiakorvpalli liigas ning kajastab iganädalaselt enda meeskonna käekäiku. Eesmärgiks on tuua fantaasiakorvpalli maailm portaali lugejaile lähemale ning juhtida hooaja käigus tähelepanu olulistele nüanssidele. Rubriiki lähemalt tutvustava loo leiab siit.

scroll to top